Jump to content
TEODOR PEICHEV

масло скоростна кутия

Recommended Posts

имам един въпрос как мога да си проверя маслото в скоростната кутия на д13б2 и как се сменя ако трябвакакво масло да взема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам масло в скоростната кутия само се долива ако има нужда.Как се проверява не мога да ти кажа.За твоята кутия има вариант да сипеш двигателно 10w40 като този вариант не е препоръчителен.Най-добрата опция е оригинално Honda MTF.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяна на 40-60х. км. с HONDA MTF,проверява се през пробката за наливане

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като си пъхниш пръста в пробката и като го изкараш трябва да е в масло Публикувано изображение

  • Нагоре 1
  • Надолу 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега сигурен ли си че като бракнеш с пръст в пробката ще го извадиш да не режем пръста после тва не е шега, колега спираш на равно място и поглеждаш до дясната полуоска има пробка за наливане и проверяване на маслото като я развиеш требва да просълзи масалце ако не доливаш мани тва с пръст да баркаш в отвори ами ако има вътре зъби щи отхапе пръста и стига сте писали глупости, относно колегата от горния пост не сме в некое ТКЗС

Редактирано от MIYAMOTO
ЦИТАТИ
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми виж ся ако имаш пръсти като кебапчета тва е друг въпрос, Публикувано изображение после пък тря да имаш глава на щраус че да скибаш пробката чесно Публикувано изображение или пъ да си вкараш главата до дясната полуоска и кво ша видиш ...черна дупка Публикувано изображениеПубликувано изображение и последното беше топ-глупост : ае обясни ми кой-зъби ще ти Отхапят пръста?! Публикувано изображениеПубликувано изображение че маслото на скоростите се проверява докато колата е в движение ли Публикувано изображение или пък да е запалена колата ли ???? нямам предвид да и правиш клизма,......... стига да си вкараш пръста до нокътя!

 

 

е колега извиняваи ама такова некомпетентно мнение от тебе не очаквах........ камоли да ме обиждаш че пиша глупости Публикувано изображение

 

поздрави и със здраве

Редактирано от MIYAMOTO
Цитат на предходно мнение
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,Аз преди на d15z3 наливах по-скъпичко 10W40 защото в autodata-ta пише, че за коли от 95 година назад (тоест към по-старите) не е необходимо honda mtf. То по принцип винаги е по-хубаво да си сипваш масло предназначено за тая работа, но предполагам, че и 10W40 те устройва.P.S. Ако греша поправете ме неискам да подвеждам колегата. Говоря от личен опит.Поздрави!!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точното масло за всяка една Хонда с ръчни скорости е Honda MTF те са го измислили хората и има за какво бъдете сигурни в това.По принцип аутодата не е програмата която може да ти даде истинската информация за японските автомобили като цяло може да те подведе както и го прави в много от случаите.Там ще гледате европейските ''кошчета''.Не само в аутодата го дават това 10W40. Има прекалено много писано в форума точно по този въпрос мисля,че не е нужно да се коментира отново.Но нека да кажем така 10W40 ползваме в краен случай и то определени километри не си мислете,че от завода е излязла с 10W40.Не мисля,че за цената около 30/40 лв за 40,50 000 км. е нужно да се правят компромиси с трансмисията.

Редактирано от Soichiroo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега. Благодаря, че ме поправи и аз имах съмнения за 10W40.Поздрави!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си мислете,че от завода е излязла с 10W40.

Сивиците специално до 95 година излизат с 10W40 или 10W30 пише си го в мануала и няма проблеми да се кара с такова масло. Но това е поради простата причина че МТФ не е имало :)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, и аз имах Хонда 92г. сивик и маслото на скоростите ми беше 10W40!Май нямаше тогава МТФ.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля и аз съм го чел някъде това ,но въпреки всичко днес се ползва Honda MTF толкова е просто и лесно.Личните ми наблюдения от него са от около година когато си смених маслото в кутията което няма как да знам какво е било ,защото не съм си купил колата от магазина за съжаление.Накратко две години назад когато сменям на трета или четвърта предавка ми излезе един шум едно хъркане като от лагер или синхронизатор и си викам докато се счупи и ще ,я сменим.Е налях това масло оригинален МТФ и вече година работи повече от добре.

Редактирано от Soichiroo
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...