Jump to content
KRiS_KN

Лампата за маслото гасне след 2-3 секунди?

Recommended Posts

Колеги от 2-3 дни при първо палене, лампата за маслото гасне след 2-3 секунди. Колата до сега е минала 4000 км от както е направен суапа и не съм имал подобен проблем?Ако някой знае нещо или е патил да бутне едно рамо. Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-бавно вдига налягане, а причините могат да са от помпата макар най-малко вероятно, през филтъра, много ниско нивото на маслото, чорбалясало масло, датчика... Провери нещата от най-лесното към най-трудното и да се надяваме, че проблемът ще е някъде в началото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти масло най-вероятно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена, че маслото е до максимум! Иначе като марка е Енеос, но явно прехвалена ще излезе тази марка! 4 години съм карал само Yacco и не съм имал каквито и да е проблеми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Енеос 10/40 е възможно да се поскапе за 4000 километра, знам го от собствен опит. Но чак да вдига налягане бавно... И 5/40 не носи много на бой, но и то си вдига за секунда.С какъв филтър си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е проблемен да е клапана вътре в масления филтър. На друга марка кола ми се случи да сменя 3 филтъра, докато лампата започне да гасне веднага след палене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с Филтрон съм карал никога не съм имал проблем точно с филтър...Иначе слагайте оригинални филтри да сте сигурни в тях поне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъвто и филтър да сложите ще изкара 6-7 хиляди без проблеми.Не е от филтъра според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, че изобщо не е от значение филтъра. Хващал съм търговци да предлагат разни алтернативни филтри, които или са без клапан, или са, но не държи въобще :) Не споменавайте повече Филтрон, това е една тапа, колкото да не тече масло...Явлението го има и при мен за секунда, ако след 4000-5000км маслото вече е здраво окислено и "чорба", но пък 3 секунди при колегата ми се вижда доста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , дори Champion които са доста евтини нямат проблеми да карат бая километри.Трябва да е супер менте филтъра , че да дава такива ядове а честно казано такива не съм срещал от доста време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...