Jump to content
scre

Центровка на d16z6

Recommended Posts

И така,проблема е следният,наскоро си взех мотор който си ревизирах,от няколко дена не мога да хвана центровката.Както да въртя и да суча белега долу на шаибата пада на 2-3мм след втората белязка на TDC..връщам един зъб и падам точно на белезите за тайминга на шаибата т.е │││ В този случей след като ми бяга белега малко след TDC мотора върви с максимално предверение от делкото.Светнах го с стробоскоп и в краино предверение на делкото стигам 8 грасуса.Върна ли делкото на център колата става по мудна и има детонации.. Ремъка е стандарт 104 зъба за d16z6,не доумявам от къде ми идва това разминаване.Горе на разпределителния всичко си е ОК както си е по мануал TDC си е точно на стрелката на капака...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не кажа някоя глупост,но дебелината на гарнитурата същата ли е,ако си я сменял?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от главата и от блока е сваляно но съм сметнал и съм сложил по дебела гарнитура която да компенсира...а и не знам за толкова малко дали оказва толкова голямо влияние че да избяга така ...

Редактирано от scre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

││ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де ... само че се пада 2мм след тези двете ... :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кои белези гледаш горе на шайбата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На D16Z6 се гледа третия белег да сочи към стрелката на пластмасата долу. Страничните 2 не играят.Ролката е еднака с на D15B2, B7 и т.н. и там се гледат тези белези.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам │││ и след 4см ││ ... на шаибата.В момента е зацепена на вторите белези т.е двата след тайминга... По мануал трябва да ми се пада 1мм преди двойния белег т.е непосредствено преди TDC а тои се пада 2мм след белега с двете чертички... ако мръдна един зъб белега пада на │││ в средната...

Горе долу така се получава,но в моя случей тези 2 чертички се падат още по наляво с 1мм

Публикувано изображение

Редактирано от scre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид горе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе белега е перфектен,да точно на стрелката отдолу на пластмасата е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долу на шайбата на коляновият вал гледаш единичния белег,другите три са ти за центровката след това.Ако не си личат,сваляш шайбата и гледай белега на зъбното колело и на маслената помпа ;) Щпонка имаш ли сложена ?

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По белег на зъбно колело е зацепена със белега на маслената,шпонката си е на мястото.Работата е там че като я докарам на белег,при обтягането на ролката белега бяга с 2-3мм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блока е з6 ?

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,целия мотор си е сток d16z6,главата и блока са челосвани с по десета и седем стотни,преди да го ревизирам видимо мисля че и главата е челосвана и преди това но не знам с колко за това съм сложил 1,3мм гарнитура от d16y3 а не стоковата която е 0,7 която компенсира разликата от челосването,като предполагам че и преди няма да е сваляна с повече от 2 десети... И така може от там да идва играта с разминаването,и се замислям дали пиленето на ушите на делкото ще ми помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че и ако дам един зъб предверение и максимално закъснение от делкото пак няма да помогне ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...