Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,в близкото бъдеще мисля да се насока към нещо малко по-голямо от сегашният ми звяр и смятам да бъде отново Хонда, останах много приятно доволен от поведението и всичко в тези коли. В момента много сериозно заглеждам CRV 3 генерация, но модела който се води USA с двигател 2.4 и автоматик.Може ли някой да сподели мнения за този модел като цяло, повече ли си заслужава от 2.0 варианта, който мисл

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Здравей,Аз карам точно такова вече почти година.За момента съм много доволен.Колата е доста стабилна и удобна за каране.Особенно на дълъг път е супер.Чесно казано ми се струва малко мудна но все пак е джип.Автоматика си работи супер.Сложил съм му газ защото разхода не е много приятен :)/>Газовата уредба е романо OBD. Разход градско в София 15-16 на газ при нормално каране (разбирай с настъпване на педала,задръствание и т.н. а не каране за мин. раход) На магистралата с колкото караш,махаш едната нула,вадиш 1 и получаваш разхода.Примерно при 140 км/ч - раход 12-13 в зависимост от газ,трафик,натоварване на колата и т.н.Зимата по витоша се катерише като звяр :)/> Има в предвид, че има модели които не са 4х4.Ако те интересува още нещо питай.П.С. Аз избрах този двигател защото е малко по-мощен и когато търсех общото мнение и на хора от Бултрако,Ю Би КО,Омбре и газаджии е че този двигател работи по-добре на газ защото работи на малко по-ниски обороти. Редактирано от tenev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравей,Аз карам точно такова вече почти година.За момента съм много доволен.Колата е доста стабилна и удобна за каране.Особенно на дълъг път е супер.Чесно казано ми се струва малко мудна но все пак е джип.Автоматика си работи супер.Сложил съм му газ защото разхода не е много приятен :)/>/>Газовата уредба е романо OBD. Разход градско в София 15-16 на газ при нормално каране (разбирай с настъпване на педала,задръствание и т.н. а не каране за мин. раход) На магистралата с колкото караш,махаш едната нула,вадиш 1 и получаваш разхода.Примерно при 140 км/ч - раход 12-13 в зависимост от газ,трафик,натоварване на колата и т.н.Зимата по витоша се катерише като звяр :)/>/> Има в предвид, че има модели които не са 4х4.Ако те интересува още нещо питай.П.С. Аз избрах този двигател защото е малко по-мощен и когато търсех общото мнение и на хора от Бултрако,Ю Би КО,Омбре и газаджии е че този двигател работи по-добре на газ защото работи на малко по-ниски обороти.
Благодаря много за мнението,не съм мислил за газова, защото не ми допада този вариант, но нищо не се знае, все пак цената на бензина е сериозна а може би и разхода му на бензин също. Този двигател ми хареса, защото има автоматик и е малко по-мощен от 2,0. Най-вече ме интересуваше дали нямат някакви проблеми тези двигатели и дали си заслужават повече от другия бензинов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Кой от двата двигателя си заслужава нямам идея.Трябва да питаш в някой от сервизите които ремонтират такива.Примерно Омбре.Иначе автоматик има и на 2.0 двигател.Хубавото на американския вариян е че частите са в пъти по-евтини от на европейския. Аз за около 200-250 лв си смених двата шарнира ,двете биалетки с тампоните на стабилизиращата щанга.Това е цена за оригинални с включен транспорт до БГ.В Бултрако за същото нещо ми искаха около 600-650 лв.Компресор за климатика ( това е проблем и на европесиския и на US вариянта ) с съединител и всичките му неща,нов оригинален в US 370$. В Бултрако искаха 2200 лв че и малко отгоре.Така че ти си прецени.Успех с избора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Хубавото на американския вариян е че частите са в пъти по-евтини от на европейския. ...

На европейския, какво ... вариант, или пазар за части?!Това означава ли, че трябва да си купя американско CR-V, само заради евтините части в АМЕРИКА, и скъпите такива в БУЛТРАКО?! Каква е разликата (освен цената) на биалетките и съединителя за американското CR-V, и за европейското такова?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Хубавото на американския вариян е че частите са в пъти по-евтини от на европейския. ...

На европейския, какво ... вариант, или пазар за части?!Това означава ли, че трябва да си купя американско CR-V, само заради евтините части в АМЕРИКА, и скъпите такива в БУЛТРАКО?! Каква е разликата (освен цената) на биалетките и съединителя за американското CR-V, и за европейското такова?!
Дали трябва да си купиш американско CR-V САМО заради евитнити части ти си преценяш.Ако беше прочел и горния ми пост щеше да разбереш че следващи я допълнение към него.Споделям опита си и се опитвам да помогна на човека да си прецени за себе си.Относно разликите:1.Биалетките и шарнирите.Едното със сигурност е еднакво за двата модела.Не се сещам точно кое но ако искаш ще проверя.Разликата в цената на двата пазара е в пъти.20$ в US за биалетка и 170 лв в Бултрако ;)/> 2.Компресор за климатика.Захващането е еднакво но включването на тръбите е съвсем различно.Шайбата на съединителя е по-малка с около самнтиметър.С една дума не може да си поръчаш от US и да го сложиш на европейско.Друго за момента не съм правил.Нямам идея кои точно части още се различават и се надявам скоро време да не се налага да разбирам:)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбра ...Исках да кажа, че БУЛТРАКО не може да е синоним на европейския пазар на части. В Бултрако частите за американско и за европейско CR-V, съм сигурен, че са доволно прескъпи. Това може само да ме накара да НЕ си купувам части от тях. Значи, ти каза "купи си американско, щото частите за него в ЮС са по-евтини от Бултрако".Аз пък ще му кажа - купи си европейско, и никога не стъпвай в Бултрако, а си поръчвай части от ЮСА (някои) или ebay (други).В крайна сметка и двамата казваме едно и също нещо.п.п. Карам CR-V I, JDM, и си купувам части от местните (Англия) дилъри, за европейско CR-V, или от ebay. Kоито не стават ги приспособявам, но никога не пазарувам от английското Бултрако ... аааа, излъгах ... маслото за автоматика си го купувам само от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...