Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форума и се надявам да пиша на точното място. Интересувам се от К20А двигател. Бих искал да разбера от къде мога да си купя такъв, евентуално цена и как става приспособяването на двигателя към моята Honda Civic Coupe 99 1.6 SOHC. И разбира се , дали е възможно?Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали разбирам въпроса ти правилно. Когато например става дума за Б серия двигатели, хората изпускат последната цифричка. Ти питаш за мотор К20А* нещо си, или само К20А? К20А се слага на JDM civic и integra typeR след 2001 година. Малко по-трудно ще го намериш от K20A2 например и ще е по-скъпо. Можеш да си вкараш двигател (или цяла кола) от Англия. Според мен ако намериш JDM civic/integra по-добре си я карай цялата кола вместо да я разваляш :)/> Купенцето трудно ще докара същото поведение на пътя. Напиши каква е целта на цялата схема, за какви нужди се ползва колата?Може да се суапне К серия в сивик 6 ген, това е масов (не за България) суап. Трябва да си купиш стойките с тампоните за мотора, адаптер за скоростите (на К серия са със жило) и да преправиш полуоските :)/> Естествено, ще има игра и с инсталацията. В ибей има много части за такава конверсия, надипляй парата, отваряй Ибея и поръчвай :Dp.s поне една десетуна ти трябва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора К20А е сърцето на една много злобен "автомобил" - Ariel Atom,също така седи и в шасито на Honda Civic EP3 Type R JDM.Чел съм различни неща,като за Ariel Atom го дават с изходна мощност от 245 к.с.,а в сивика е 220к.с. Двигателя е разпространен в Англия(най-близка дестинация).Цените са сурови като за К-серия.Потърси в "Ebay" само за двигатели,а иначе ето тук може да видиш колко струва един цял сивик JDM ЦъкККлипче с цял билд от нулата намерих само,че за 5та купе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Интересувам се от К20А двигател....И разбира се , дали е възможно?....

Всичко е възможно стига да си запознат с цифрите за такъв swap. K20А* има и в БГ налични за продаване ама до колкото съм запознат такъв мотор е 4000+ лв а за К20А JDM не ми се говори. Тампоните за двигателя EK to K-series engine са между 400 и 500 долара, полуоските са и те там някъде като цена ако не и малко отгоре. Някой който кадърно да ти направи swap-a ще иска поне 500лв. Ами обслужване на мотора ....? Аз не бих рискувал да сложа мотор за такива пари и да давам газ без да е обслужен. Та като цяло удоволствието да караш Civic с К серия мотор би ти струвало не по малко от 6500 - 7000лв
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....K20А* има и в БГ налични за продаване ама до колкото съм запознат такъв мотор е 4000+ лв а за К20А ...Но от tYPE R да речем . Инъче К20А1 150 -156 к.с. има за по 1500 - 2000 лв. необорудвани ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за К20А(без цифри отзад) ,мотора само за Япония.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...