Jump to content
jorkata dinev

Смяна на свещи

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,някъде във форума бах чел през колко хиляди се сменят свещи, но сега не можах да открия нищо :(/>/> става въпрос за Хонда ЦРВ 147 к.с. Другото, което ме интересува е: къде могат да ми почистят съпковото моторче, че нещо стрелката на оборотомера ми се струва,че играе - като се изфорсира пада до 0 и после се покачва до към 600-700 оборота. Или другия случай - в движение със скорост 100-120 км., като изключа от скорост оборотомера стои на 1000 оборота. Ходих при един мойстор и той каза, че това за оборотите е нормално, но на мен не ми се струва нормално да ти танцува стралката като лотка. И още нещо, като съм тръгналда питам;)/> Халогените спряха да светят, помислих, че е от бушон, но не се вижда да е изгорял, може би са крушките, ( и двете да са изгорели заедно), както и да е. Въпроса ми е как се подменят крушките на Халогените. Миналата седмица си оправих габаритите, като се оказадоста просто, но за халогените дали не трябва да свалям кората под двигателя?Благодаря!

Редактирано от jorkata dinev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега стъпковото моторче си го почисти сам, няма смисъл да даваш пари за такава дреболия (има доста писано за това и тук и в оффроуд форума).И при мен, както и при други колеги които са писали по този въпрос, при 100-120 също стоят около 1000. Не знам защо е така но като почна да намалявам и спра, си падат на 700.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите на 20-30 хиляди по книгата уж са на 40, ама ако си на газ по малко, макар че тва не пречи някои да ги карат по 100 000 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави благодаря, за разяснението за свещите! На 30 хил. ще ги погледна, че ги смених преди около 15 хил. със някакви УЖ добри. Що се отнася до съпковото моторче, колега Коко при 100-120 Хондата държи 1000 оборота- явно така си е направена тези машинки, нали цял живот карам дизел и някои работи са ми странни. Ще прегледам форума за изчистване на стъпковото моторче и мисля, че ще се оправя да го изчистя!!БЛАГОДАРЯ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 000 е нормалния пробег на едни свещи, може и 60 000 да изкарат но не е желателно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , Колеги има ли някой по-запознат от Вас със свещите Имам CR-V 1998, 128 k.s. и мислех да му подменям свещите. Тъкмо щях да купувам нови и се сетих че имам едни чисто нови и то 6 боя за старата кола поръчах ги и докато дойдоха аз я бах продал ....Старата беше Хюндай Санта ФЕ , 2,7 , 6 цилиндъра и беше с някакви специални иридиеви свещи Как мога да проверя дали са взаймозаменяеми и дали е приблем да ги сложа на Хондата ?Като дължина и резба са си същите , но как да разбера останалите показатели дали отговарят ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Халогените се свалят много лесно.1,Има място над халогена за да натиснеш с отверка по самата кора /бронята/и капачето пада.2,Халогените се държат на 2 болчета мисля че беше.Развиваш и излиза целия халоген.Успех ;)/>

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

 

 

 

Колеги има ли някой по-запознат от Вас със свещите

 

Имам CR-V 1998, 128 k.s. и мислех да му подменям свещите. Тъкмо щях да купувам нови и се сетих че имам едни чисто нови и то 6 боя за старата кола поръчах ги и докато дойдоха аз я бах продал ....

 

 

 

Старата беше Хюндай Санта ФЕ , 2,7 , 6 цилиндъра и беше с някакви специални иридиеви свещи

 

 

 

Как мога да проверя дали са взаймозаменяеми и дали е приблем да ги сложа на Хондата ?Като дължина и резба са си същите , но как да разбера останалите показатели дали отговарят ?

 

Влизаш в сайта на производителя и там пише за кои модели автомобили, кои свещи са предназнчени Публикувано изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...