Jump to content
honda_9977

Теч от капака на клапаните

Recommended Posts

Здравейте колеги с тази гарнитура направо откачих вече,значи отваряхме капака за смяна на гумички и реглаж на клапаните гарнитурата е на victor reinz.Силикон съм сложил на Локтайд за гарнитури и др такива.Дали проблема е от самата гарнитура или аз съм объркал нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм слагал Reinz. Силикон съм слагал само на обозначените в ръководството места ( ъглите около вала). Ами не уплътнява като хората... Може би трябваше да я намажа цялата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На обозначените места и по цялата дължина с дебелина на косъм. Мамка им оригинални части :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха начи не само аз страдам от тая скапана гарнитура,пичове и около вала и навсякъде нищо не става май ще пробвам с оригинална гарнитурка,освен ако някой няма друга идея.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен беше същото гарнитура виктор рейнц на капака на клапаните и протека като ... закарах я при майстора и ми ,я намаза със силикон не знам какъв черен на цвят беше ,ако не греша намазая цялата отпред отзад и тн :) от тогава мина половин година и да чукам на дърво няма проблем. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха така аз мога да подаря една оргинална гарнитура стара е слагана е но намазвате само в краичетата по вала и да видим дали ще текне мани гия ментаци ще тече тва да не е опел, по скоро ако не се затвори добре тече при свещите от О прастените ако някои може да ми помогне само с тях ще съм му благодарен много, САМО ДА Я НАМЕРЯ КЪДЕ СЪМ Я СЛОЖИЛ И КО ИМА МЕРАКЛИИ ДА ПРОБВАТ С МОИТА СТАРАТА ДА ПИШАТ НА ЛИЧНИ МОЛЯ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена свалях моя капак за да го боядисвам. При слагането на капака използвах старата гумена гарнитура която беше. Но за по-сигурно напълних мястото (там където влиза гарнитурата) на капака със силикон. Сложих гарнитурата на капака намазах още малко силикон и затворих. Затегнах хубаво болтовете и при стягането силикона се сплеска на страни, позабърсах ненужният силикон и готово. Да чукна на дърво все още нямам проблеми. :) Ако не ти е спечена оригиналната гарнитура слагай нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги стига ги омазвахте тея гарнитури с силикон, ще да стане някоя беля, ПРИ ХУБАВА ГАРНИТУРА СЕ МАЖЕ САМО В ЧЕТИРИТЕ КРАИЧЕТА покраи вала дето гарнитурата има едни извити части, тва е по малко и готово

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък два пъти е свалян капака на клапаните в различен период от време.Единия път за реглаж на клапани и другия път за смяна на ангренажен ремък и двата пъти си ползвах същата гарнитура без да мажа със силикон и въобще от никъде не тече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

5 пъти съм го свалял и аз за боядисване един път и за реглаж два три и не съм мазал с нищо ,то и не беше мазано никога с нищо.Но гарнитурата е оригинална и е на около 80 000 км.Слагаш оригинална гарнитура и О-пръстени нови оригинални,О-пръстен на капачката на маслото и приключваш с проблема най вероятно до като е твоя собственост колата.Тва с силикона е повече от грубо и не желая даже и да го коментирам...

Редактирано от Soichiroo
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги с тази гарнитура направо откачих вече,значи отваряхме капака за смяна на гумички и реглаж на клапаните гарнитурата е на victor reinz.Силикон съм сложил на Локтайд за гарнитури и др такива.Дали проблема е от самата гарнитура или аз съм объркал нещо?

Смени марката и няма да тече
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...