Jump to content
alexander__atanasov

Информация за Civic 25th Anniversary Edition

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Преди около месец се сдобих с нова Хонда, а именно Civic 1.4 is (D14A4) 90 к.с. .Колата е хетчбек, японска сглобка и е произведена 08.1998 година.Има климатик, ел. стъкла, ел. огледала, ел. фарове, габарит за мъгла в левия стоп, за ABS - не знам.Автомобилът е внос от Италия. На двата калника, над мигачите, има фабрично поставени стикери "25th Anniversary". По тях съдя че колата е изпълнение по случай на двадесет и пет годишнината на модела, но може и да греша. Интересуваме някой разполага ли с повече информация за този модел, като например с какво точно се отличава от другите Сивици произведени през същата година, които не са такова изпълнение.За момента съм забелязал следните разлики - споменатите по-горе стикери и шития волан.Преди няколко дни се засякох с колега от София, който караше абсолютно същия Сивик. Също тъмносин металик и същият месец на производство.Колегата спомена, че когато му се е налагало да сменя нещо по ходовата част, новите части от 1.4 и 1.5 не пасвали, а само тези от 1.6 вти.Същото положение било и със спирачните дискове, които били по дебели от тези на стандартните 1.4 is- ки. Дали това се отнася за всички 25th Anniversary модели или е някаква модификация правена от предишния собственик на колата на колегата, не знам.Търсих в търсачката на сайта - единственото което намерих е че двама от сайта имат такава кола( като със сигурност са много повече: ) ) В Google - не попаднах на нищо конкретно , освен че има такива юбилейни издания и за други модели на Хонда. Така, че реших да се обърна към Вас.Мисля че ако съберем някаква информация тя ще е полезна не само за мен , но и за всички които не са запознати по въпроса.Мерси предварително на знаещо-споделящите : ) ...Поздрави !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За спирачките мога да кажа, D14-ските след фейслифта има 262мм дискове, може и тея юбилейните да са такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нещо не разбирам колата производство 1998 лето а честват 25 годишнина на модела,ако може някои да ми поясни че нещо не мога да вдяна

  • Нагоре 1
  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно сметките за годините - не знам колега. Знаеш ли какво са мислили японците? Може производството да е продължило, например една година и моята бройка да е една от полседните. Истината е че нямам никаква представа , затова и създадох темата : ) ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е също от юбилейните Сивици, '98-ма година, д14а4, води се преди фейслифт, но има доста разлики от моделите от '96 и '97.Като за начало, наистина дисковете и са като на вти 262мм. и най-малката джанта която можеш да сложиш е 14-ка.Друга важна екстра е предна стабилизираща щанга, която по-старите нямат.Предната решетка(маската) е по различна и е с голяма емблема.Воланът на всички юбилейни модели от '98 е кожен с червени конци.На крайното гърне има хромиран накрайник, който при по старите отново липсва.Общо взето това са основните разлики, които аз съм забелязал и не са малко,аз съм доволен,че попаднах на точно такъв екземпляр!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

апък мойта е 11.1998 година имам спирачки на 262мм, предна стабилизираща, клима, абс, хромирана решетка с голямата емблема, всичко за този юбилеен модел, ама си нямам кожен волан, но с еърбег на волана и на пасажера... значи ли, че мойта е юбилейна или не?25 години от създаването на 1-вия сивик ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май само воланите без еър бег са с кожа за д14 юбилейната версия, моя е без възглавница и нямам ABS, явно си зависи и от нивото на оборудване.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е като вашите. За колегата по - горе, който пита, юбилейните нямат АБС и възглавници, дори мисля, че на цвят всички са синята перла, но за това не съм сигурен. Аз мога да допълня, че излизат с лети джанти, 4 тонлолони Pioneer, имат лампа за резервата на горивото, 4бр възглавнички за глава. Друго не се сещам за сега. Между другото във Варна са около 4 такива Сивика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично съм виждал такава юбилейна с цвят светло сив металик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, аз затова казах , че не съм сигурен. Колега aleksander___atanasov , качи една снимка да я видим. А сега забелязах , че си от Варна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре или вдругиден ще гледам да кача някоя друга снимчица. Иначе мерси на всички за отзивчивоста : )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и как по точно реши, че нямат абс и еърбег? моята си има и възглавнички и колонки и лампичка за бензина, но нямаше ел пакет (вече има)как така едната края на 98ма е юбилейна другата не е ? аз малко се пошегувах с моя въпрос.Тея които са без еърбег са с кожени волани, а тея като мойта нямат кожен волан ;) и е бяла

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и обещаните снимки:http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bwy1374768847y.JPGhttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1374768707r.JPGhttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1374768724u.JPGhttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bwy1374768740m.JPG http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1374768773j.JPGhttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1374768798j.JPG http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1374768813j.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно гледам моята, като я купих, сега е доста по различна.А иначе, аз нямах тонколони отзад и не е и имало,тъй като едната дупка за елипсите, беше фабрично запушена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моята е същата, цвета е черен металик, шит волан, без ABS и Airbag, има предна стабилизираща щанга(няма задна за разлика от VTI фейслифт).

 

За предните дискове не съм наясно. Мотор D14A4/90 Hp(яде много масло и ще трябва да се сменят сегменти Публикувано изображение)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре изглежда колега. Аз обаче явно съм в грешка относно цвета. Моята е синя перла,която слагат масово при HR-V, не мога да се сетя какъв точно беше номера на боята, но явно има юбилейни и в други цветове. Моят цвят е много рядък за Сивик и затова казах , че има няколко във Варна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с такава момчета. 25 Anniversary къса серия на Сивик от 1998г. Нямат АБС и Еърбег, с по-големи спирачки е, с шит трилъчев волан, подглавници, накрайник на ауспуха, стабилизираща щанга, предната решетка е по-различна и стандартно с 14' лети джанти. На мен лично много ми харесват, много са свежи. Преобладават тъмно сините като моята, но има всякакви цветове. А моята има и халогенки Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мия ти не четеш май :D знам поне още две във Варна освен мойта, които имат абс и еърбег

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега cool24, имаш ли/ имал ли си споменатите по горе стикери на калниците? Мисля, че по тях най-добре се разбира дали колата е юбилейна или не. С уговорката ,че има много Сивици произведени 98-ма година, но не всички се водят юбилейния модел. Много от "нормалните" Сивици произведени същата година са с по-виоко или същото ниво на оборудване, но това не значи че са изпълнение по случай 25 годишнината на модела. : )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги колата пак питам е производство 98 година като прибавим 25 лета отгоре кога се чества годишнина сега коя година сме или аз нещо ми куца математиката 1998+25=2023година не мога дя вдяна нещо.Колега М.И.Я ако може на ЛС да ми обясниш отрицателния вот които си ми пернал че да си взема бележка или просто така цакате минусчета за здраве не че ме бърка де но като си погледна профила по минуси мога да настигна и колегата РУЛМЕИКАРА но тва е друга тема

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Dan4o, раздела в който пишем в момента се казва "Civic - since 1972". Това ще рече че първия Сивик е произведен 1972г. ,прибавяме 25 и се получава 1997. Явно 97-ма хората са решили да направят юбилейно изпълнение. А това че нашите коли са 98-ма,може да се дължи на две причини - или 98-ма са пуснати на пазара, или просто първия собственик си е купил колата 98-ма и затова тогава е регистрирана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверено : -лампата за резервата на бензина не работи или пък нямам такава. На самото табло, обаче имам иконка за бензина, но какво става зад таблото си нямам на идея. Не ми се разглобяваше. Иначе за това проблемно място на Сивиците се е изписало много във форума, но уви на мене ми е тъмна Индия въпроса.- предната линия колони Pioneer са налице, докато задната при мен я няма. Фабрично са запушени и двете места предназначени за колони отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно. Или има разновидности, или в българия е претърпяла реконструкции.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно първото, понеже колата беше само 3 дни в БГ преди да я купя аз. А иначе дали италианотата са правили нещо по нея - нз. Но не вярвам понеже има сервизна история в тоя сервиз - http://www.isoardi.it/ , но знае ли човек : )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dan4o, минусът ти е за познанията по математика Публикувано изображение нищо лично

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не сванах реда на мисли иначе колкото до познанията ми по математика мога да споря с доста хора, но както и да е живи и здрави да сте колеги няма проблеми

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...