Jump to content
Марчела

Дилема с размер гуми

Recommended Posts

Привет, колеги!Имам питанка относно съмвестимостта на различни размери гуми с моята колица (Сивик 7 ген.). Заводски колата е с 195/60/15. На мен ми изпаднаха едни много изгодни гуми 195/65/15. Разликата в диаметрите на гумите е 2 сантиметра, което явно е извън допустимите граници. Никъде обаче не намерих информация за въпросните допустими граници...Та как би се отразила на хондето монтажа на едни такива гуми с 2 санта разлика? Имам предства, че ще окаже влияние на стабилност и скоростл Въпросът е ако не застърже из под калниците какво друго да очаквам и струва ли си да си тормозя колата заради пустото безпаричие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги!Имам питанка относно съмвестимостта на различни размери гуми с моята колица (Сивик 7 ген.). Заводски колата е с 195/60/15. На мен ми изпаднаха едни много изгодни гуми 195/65/15. Разликата в диаметрите на гумите е 2 сантиметра, което явно е извън допустимите граници. Никъде обаче не намерих информация за въпросните допустими граници...Та как би се отразила на хондето монтажа на едни такива гуми с 2 санта разлика? Имам предства, че ще окаже влияние на стабилност и скоростл Въпросът е ако не застърже из под калниците какво друго да очаквам и струва ли си да си тормозя колата заради пустото безпаричие?

нищо им няма, слагай гумите и пробвай, но според мен няма да имаш проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6тата зимата карам с 185/60/15 при 175/65/14 заводски, освен че е малко по тромава при ускорение и разликата в показанията на километража, няма проблем. А ще имаш и една идея по мека возия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, колеги. Аз също съм пред същата дилема, но за зимните ми гуми. Имам 4 гуми (купувани чисто нови) и се чудя дали да ги слагам. В AutoData има посочения размер, но 5,5 инча джанти, товарен индекс 91 и скоростен индекс V. Моите са стандартни 88 H. Публикувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от kotarankat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, обух Сивика с Continental 195/65/15. Първи впечатления - видимо почти няма разлика със стария размер. Возията действително е с една идея по-мека, а за тромавост не мога да кажа, че има съществена разлика :)Благодаря за отговорите! Успехи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...