Jump to content
Marcus

Прекъсва на високи обороти

Recommended Posts

Моля някой препатил да погледне клипчетата, получава се много странно прекъсване към 8000 оборота, оборотите падат до към 6000 и пак започва да набира. Нещо реже запалването сякаш...http://www.youtube.com/watch?v=mjkc5yOMO_o&list=PLUz8suHfNjLDo-DXQfkkSztHQmNGsIGbHhttp://www.youtube.com/watch?v=jOYONPMSU7c&list=PLUz8suHfNjLDo-DXQfkkSztHQmNGsIGbH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не разбрах от клиповете, трябваше да снимаш на затворени прозорци.При мен имаше проблем с кабелите на свещите, пробвай с други.С какви свещи караш, на какво растояние са електродите, ако не си ги събрал го направи, заводските свещи са на 1,1 и е много, иридиевите са на 0,9 и може и така, но може и още да се съберат.Капачка, палец ... хвърли им едно око.Надявам се да съм помогнал, макар да хвърлям на сляпо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тая жега не става на затворени прозорци, но ще се опитам да го опиша. Около 8к оборота, може и да е малко по-рано, колата се спъва, като от прекъсвач, а такъв няма. Когато се случи, оборотите падат на 6к и започва наново да набира. Получават се и гърмежи от генерацията, би трябвало да е проблем с тока, не с горивото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключи алтернатора от буксата му и пробвай пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея е това. А някаква предистория? След нов запис ли се получи, или в последствие, както всичко си бе наред...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на всички скороти ли го прави ?!?!!? :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен се получаваше същото нещо. Вдигне ли 7500 оборота колата забива като от прекъсвач, продължавам да държа газта натисната но оборотите падат и когато стигнат 5000 колата отново тръгва. Първоначално си мислех че е boost-cut защото я карах на 1.7 бара но смъкнах налягането на 0.8 и отново същия проблем. След това направих нов бинарен файл, но този път ползвах CROME GOLD и нещата се получиха. Според мен проблемът идва от CROME P30 фърмуера.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на всички скорости го прави. Стана след мапването, преди това си беше ОК. Ползва се Turboedit, колата е OBD0. Това с алтернатора трябва да се пробва. Може и да копирам бин-а върху друга основа за проба.Мерси на всички за мненията, ще споделя резултатите :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ако проблема се е появил след мапване, сам си си отговорил на въпроса и няма смисъл да се занимаваш да търсиш хардуерни проблеми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100%-ов мисфаер.Смени си свещите с нови, и едно число, по- студени.0.7 гап.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде я мапвахте тази кола ,че така прави !? :blink::unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Иво в Шумен е мапвана, но на диното не ги правеше тея магарии. Не искам да му звъня, знам че е зает човека, ако не можем да се оправим тогава ще го тровя.Свещи могат ли да правят така? На моята съм с иридиеви 7-мици да взема да ги прехвърля за проба, поне е лесно изпълнимо. Утре ще е ден за тестове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имаш ме като жокер и не ме позлваш :) Не само на диното ами и после на тестовете на пътя нямаше проблеми ... Още когато установихме че еку-то има проблеми ви казах , по-скоро подметнах че и делкото не е много в час.... пробвай с свещите ако не е там , залагам на делкото ;) Интересно ми е , все пак за да отхвърлим софт проблем , след първия път като идвахте имаше ли подобни неща ? Тоест между първото и второто идване ?

Редактирано от GeFi's Garage
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е софтуерен. Не е от делко, свщи и т.н. Със сток ПМ6, колкото и да са объркани смесите проблема го няма нито на гас нито на бензин.Иво, делкото малко след това сдаде багажа и е ремонтирано. Да, между първото и второто идване пак си го имаше. Не мога да схвана защо на диното нищо и нямаше, да не би при свалянето на бина нещо да се скапва?Днес снимах още едно видео, вече си личи какво се получава:http://www.youtube.com/watch?v=CJpgjGj_dHg&feature=youtu.be

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е значи и за делкото не съм сгрешил :P Иначе проблема не е мисфайър или нещо друго , а просто си бие когато си иска преъсвача и да това си е от базата ... влез по-късно в скайп да ти пратя нещо да го врътнеш :)

Редактирано от GeFi's Garage

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записах таблиците на ng62 база, проблема е отстранен. Обаче се появи друг, релето за витека цъка постоянно но не включва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...