Jump to content
Castor

Проблем с цилиндъра

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте , искам да споделя преживяванията си напоследък ... и , надявам се да намеря решение на проблема си ... Проблемът ми е следния :

Карам Сивик '96г. , 1.5, 114 hp VTEC (d15z6).Колата е с газ (моно инжекция) . Обслужена е , като са й сменени всички филтри, ремъци , ролки и пр. ,маслото само че е на 8000 км. И дотук с хубавата част .. Когато започнах да я карам забелязах ,че като карам с 90 и нагоре км/ч , пусна ли на свободна колата просто огася , таблото ми светва , абе изключва мотора , трябва да паля наново , докато съм в движение ... Заведох я на майстор , който ми каза ,че не ми работи правилно 2ри цилиндър , като компресия има в него , просто при ниските обороти цилиндърът не работи правилно.Сменихме бобината в делкото , тъй като според него оставаше да е само от нея ( свещите , кабелите са наред). Само че след смяната цилиндърът продължаваше да не работи В НИСКИТЕ обороти, след 1500 об. няма проблем ... Следващата стъпка беше да видим дали клапаните са наред , направен им е реглаж , проверени са изцяло , като се установи ,че проблемът не идва и от тях. След това преценихме ,че този проблем може да идва от замърсена/задръстена дюза на проблемния цилиндър.Само че лошото е ,че тези изпълнения с не работещия цилиндър в ниските , ги прави както на бензин , така и на газ ... Ходих в BOSCH , специално за чистене на дюзите , и пичът ми каза , че щом и на бензин и на газ губи работа цилиндъра в ниските обороти , значи не е от дюзата ... И сега съм изправен до стената Публикувано изображение ... Мине ли 1500 оборота колата цилиндърът заработва правилно , но стои ли под 1500 - не работи .. Дори на празен ход има моменти , в които оборотите ми стоят на 500-600 , че и по малко ...Освен тва двигателят като е запален се клати , не е стабилен , което е непростимо за Хондите , тъй като те мъркат като котенца .... А и се долавя с просто ухо , че в ниските обороти не работи добре двигателя както на бензин , така и на газ .. Ще Ви бъда МНОГО благодарен , ако споделите мнение. Публикувано изображение

Редактирано от Castor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Прегледай тая тема и опитай на лични съобщения към този,който смяташ,че е имал подобен проблем,колега! Публикувано изображение Успех! Публикувано изображение

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=11151

Редактирано от MIYAMOTO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега може ли да кажеш от къде беше проблема че и аз го имам същия ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи ли на диагностика като имаш същия проблем?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да няма грешки всичко е нормално .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай,имах предвид диагностика на проблема,не четене на грешки.Ще мине още 2-3 години докато компютрите почнат да "виждат"блокирали сегменти..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай,имах предвид диагностика на проблема,не четене на грешки.Ще мине още 2-3 години докато компютрите почнат да "виждат"блокирали сегменти

Дали на това е проблема? Доста четох но не открих да се е случвало нещо подобно . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вариантите са два - или си оправяш сам колата или някой майстор.

Ако не умееш сам и сегашния ти " майстор " не му знаеш името - сменяш го, по простата причина, че не можеш да се смениш ти сам...

Успех!

п.п. Дистанционно оттук няма кой да ти я оправи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...