Jump to content
GaiJin

Стрелка на бензина

Recommended Posts

Уважаеми колеги,от дълго време наблюдавам поведението на стрелката за бензина на моята англичанка,и реших да пусна темичката.Та,забелязал съм,че при спускане по надолнище стрелката пада доста по-долу от положението,в което е била(на пръв поглед нормално),но след това не се връща в първоначалното си положение.Днес на планинско пак така-на изкачване нормално,а на слизане падна почти до нулата и не се върна.Интересно ми е някой друг колега с англичанка дали се е сблъсквал с тази аномалия и дали евентуалният проблем да го търся в поплавъка за нивото на бензина? Само да вметна,че имам приятел с MG ZS-което отвътре е като сивика,и неговата стрелка направо си отива нагоре-надолу при най-малката неравност(не знам дали е уместно да правя сравнението между двете коли :) )Мерси предварително ! Поздрави!:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е 6та, но японска, обаче и моята стрелака се мести.Примерно на ляв завой се покачва нивото, а на десен пада, не по много, но все пак се забелязва. На надолнище се покачва при изкачване пада :lol:/> :lol:/> Особено се забелязва когато стрелката е в долната половина :rolleyes:/>

Редактирано от www.spirit
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега мисля че нивомера е в задния край на резервоара и за това като се спускаш започва да показва по малко,и обратното когато се качваш повече след което се връща.Поне при моята англичанка това съм забелязъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 6та японка и това с стрелката ми направи впечатление още като я взех. Както и колегите са ти написали когато е в долната половина стрелката показва тотални разлики в зависимост дали се изкачваш/слизаш и т.н. Друго интересно при мен е, че лампата за резерва или ми е изгоряла или пак има подобен проблем, понеже изчаквам стрелката за бензина да падне в червеното отделение(дори малко под него) и нищо не светка. Все се заканвам, че ще сложа една туба в багажника и ще карам докато не загасне да видя има ли въобще такава лампа, но така си и остава и не съм пробвал. Та с две думи не се притеснявай за стрелката, то май на всички е такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега моята лампа умря :huh:.не е от крушката и незнам от каде може да е проблема :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега моята лампа умря Публикувано изображение.не е от крушката и незнам от каде може да е проблема Публикувано изображение

 

А като даваш на контакт светка ли ти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

valioturb, ако твоя сивик е преди фейслифта и е Д14-ка е напълно възможно да нямаш фабрично лампа за горивото.Аз карам сивик купе 6-та ген. и при мен аномалиите със стрелката са същите: като правя ляв завой и при спускане стрелката се покачва нагоре към пълно и съответно при десен завой и изкачване пада надолу към празно. Другите аномалии са: като заредя за 20лв. бензин и стрелката ми показва почти половин резервоар и другото е, като си пусна фаровете или габаритите ( на изгасен мотор ) и стрелката започва да се покачва нагоре към пълно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

колега моята лампа умря Публикувано изображение.не е от крушката и незнам от каде може да е проблема Публикувано изображение

 

А като даваш на контакт светка ли ти?

 

не

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моята лампа не свети при подаване на контакт но като свършва горивото си свети ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно от нивомера е и моята прави същото.Само лятото нямам проблем като ходя на море защото пълня резервоара догоре и стрелката не ми играе.:D/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та то това е нормално за всяка кола!Не се плаши карай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

valioturb, ако твоя сивик е преди фейслифта и е Д14-ка е напълно възможно да нямаш фабрично лампа за горивото.

Ами 99-та е с голямата емблема на Хонда отпред 1.5 Vtec 114 коня.Като дам на контакт пак не светка. Доста я покарах веднъж в червеното и пак не свети. Май трябва да видя да не е изгоряла щом твоята свети. Редактирано от valioturb

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при англичанките и при японките стрелкат палува :D/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A някой от вас забелязал ли е при економичния Витек 1.5 114 коня ,като се кара в економичния режим / на зелена лампа / как стрелката на бензина се вдига.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При японките 1.4 доколкото знам нямам фабрично лампаИ колеги-не ми се вижда "нормално" за всяка кола при изкачване и слизане да ти пада стрелката и после да не се качва на същото ниво,но както и да е.Просто исках да видя дали някой друг колега с англичанка !!! го е забелязал това И същото се получава и при интензивно спиране ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с д14а4 и си имам фабрично лампа,която свети почти постоянно :))) През ден слагам за по 20лв. бенз и карам докато светне.Чак се притеснявам да не земе да изгори скоро.А колкото до стрелката, дори като я настъпя повече и пада надолу, като се успокоя, пак си се връща леко нагоре, но така е като караме в долната половина на резервоара.И наистина като съм спрял на место с изключен двигател и включени габарити "резервоара почва да се пълни" стрелката тръгва стремглаво на горе, докато не потеглиш и се върнеш в реалността.Та отплеснах се, но явно е нормално да играят стрелките не се притеснявай, карай си и си свиркай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята стрелка също играе по наклоните, но освен това при загасена кола и изваден ключ си остава на същото положение. :dry:/> За англичанка говоря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 6та японка и това с стрелката ми направи впечатление още като я взех. Както и колегите са ти написали когато е в долната половина стрелката показва тотални разлики в зависимост дали се изкачваш/слизаш и т.н. Друго интересно при мен е, че лампата за резерва или ми е изгоряла или пак има подобен проблем, понеже изчаквам стрелката за бензина да падне в червеното отделение(дори малко под него) и нищо не светка. Все се заканвам, че ще сложа една туба в багажника и ще карам докато не загасне да видя има ли въобще такава лампа, но така си и остава и не съм пробвал. Та с две думи не се притеснявай за стрелката, то май на всички е такава.

Колега ти се каниш да сложиш тубето а аз го сложих преди известно време (засичахме колко километра ще минем с нея че се хванахме на бас) и така и не светна. Малко след мотела на Ихтиман посока София загасна и повече не запали. Колата е д15з6 98г. с голямата емблема (от последните месеци) и съм проверил всичко, има крушка бушон и всичко е здраво но, лампа не светва. Един съвет, забелязахме че след като падне до червеното не и трябва много време да изгасне за бензин :D/>
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеПри мен въобще няма такава лампа- 6 генерация седан. Наскоро почти свърших бензина- останах с 3,5 литра, и не светва никаква лампа. Доколкото съм прочел някъде- когато стрелката на бензина достигне червената зона- остават около 6 литра бензин в резервоара, необходим за 100 километра (извънградско). Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря ти много колега, ще си имам едно наум вече, че да не ме остави точно в най-неподходящия момент. Редактирано от valioturb

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...