Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, някой може ли да ми каже как се въвеждат обикновените фишове в електронната система?Въвеждат ли се въобще :lol:/> ? Питам,защото ми писаха 2 фиша, но и на двата са ми объркали адреса.Четох ЗАНН (закон за административните нарушения и наказания, по който се издават) и там пише,само че фиша трябва да съдържа личните ми данни,в случая трите имена и ЕГН дали са достатъчни, за да ми ги зачислят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е но е факт, че на много познати неплатените фишове не стават на акт и ги няма в системата!Все пак ако имаш парите, по-добре ги плати и спи спокойноПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си смених книжката и ми излезе фиш от преди 3 години( паяка ми вдигна колата) платих да я освободят но не платих фиша. след 3 години оба4е си го заплатихПубликувано изображение. преди 5 месеца като регистрирах колата в КАТ ми казаха че нямам неплатени глоби, след това в даначното също ми казаха така, но уви при смяна на книжката ме хванаха. нямаше лихва,нямаше онова дето казват че минава в акт.... така че ако искаш по-добре е да си го платиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2-3 фиша от преди година, не съм ги плащал още.. D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Неуязвим, фишове не платени до 2 години губят давност :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях го слушал това, но съжалявам, че си изхварлих бележката ...

Колега, Неуязвим, фишове не платени до 2 години губят давност Публикувано изображение

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Губеха давност преди, сега вече не. Лихви не текат мисля и не минават в актове.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е фишовете не стават на актове,не върви и лихва.Незнам дали отпадат или се губят по каналния ред.Но имах неплатен акт и няколко фиша от преди няколко години,и при последното ходене до КАТ ми казаха че нямам неплатени,актове и фишове.

Редактирано от canko79

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е фишовете не стават на актове,не върви и лихва.

 

чл.186 от ЗДП

(7) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., доп. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичния изпълнител.

 

Т.е. ако в закона за това нарушение се предвижда освен глоба и друга админ.мярка, тя влиза в сила и не може да бъде обжалвана.

Напр. отнемане на точки, книжка, спиране от движение на МПС и др.

 

Друг е въпроса дали е бил заведен този фиш.

Давността май беше 3 години от датата на влизане в сила на документа. Това го менят и нз сега баш как е.

Редактирано от rusco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега заведен ли е плащаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой запознат даде сигурна информация имат ли давност и колко години е за актове/фишове на кат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично ми е по интересно дали преминава в акт , неплатения в срок фиш ! Бай Полицай само може да каже истината !! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може да се обжалва и да се отмени,дори и необжалваемите фишове от по 20лв.Но си карайте по правилата и си плащайте навреме,навреме,не след свършен факт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може да се обжалва и да се отмени,дори и необжалваемите фишове

Вярно че в България може всичкоПубликувано изображение , но все пак поясни как става това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно,как ще обжалваш фиша?Публикувано изображениеСветни ни да сме в часПубликувано изображение

Говорим за бланков фиш,не за електронен.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В закона ясно пише,че фиш до 50лв. включително не се обжалва.Иначе за давността бях плащал миналата година един електронен фиш в пощата и там ми казаха,че е 2 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...