Jump to content
jikencio

Смяна на ангренажен ремък и регулиране на клапани

Recommended Posts

Колеги,Реших да сменя ангренажния ремък, че само тоеа не съм сменил. Понеже нямам много време напоследък, тук в София имам един квартален майстор, на който му имам доверие и човека действително си разбира. Така и така ще я отварям, та мисля да регулирам и клапаните - той каза, че към 30 лева ще ми вземе за реглаж. Въпроса ми е, да имам ли доверие на такива майстори, защото аз искам да я направят прецизно или да изчакам и да я откарам на някой, който си е хондаджия ище я изпипа добре. Има ли нещо много специфично при регулирането.Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш доверие на човека да ти смени ремъка, довери му се и за клапаните (което е доста по-лесно като операция). Ако майстора ти не е правил хонда да внимава само с това, че двигателя върти на обратно на другите коли. Имам предвид на останалите може да използваш стартера на колата за разхлабване на болта на коляновия вал, на хонда НЕ - трошиш ключ или по-лошо късаш болта (колкото и да е здрав не е невъзможно).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само му кажи на твоят майстор , че при смяна на ангренаж принципно реглажа на клапаните влиза в цената поне в Юби Ко и Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай де сега при смяна на агренажа влиза и реглаж на клапани а смяна на масло не влиза ли ? Каквото се разберете разберете това се прави ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти казвам как действат в София читавите майстори а в Пловдив нямам идея.Там може да те таксуват и за кафе при влизане в сервиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало често да ползваш ползваш услугите на читавите майстори щом казваш че в цената влиза смяна на агренаж и реглаж на клапани . А цената на тази услуга е ??? Просто питам от любопитство Публикувано изображение/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти казвам как действат в София читавите майстори а в Пловдив нямам идея.Там може да те таксуват и за кафе при влизане в сервиза.

В Пловдив майсторите за тези пари дето вземат в Юби Ко и Бултрако София за смяна на ангренаж, сигурно и суап на двигателя ще направят, освен реглажа на клапани "безплатно" .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е :) Ако има майстор който за 150 лева ще направи swap и няма да изпадне мотора след 2км. кажете кой е да го знаем всички.В крайна сметка качеството си има и цена.Не вярвам майсторите в Пловдив да работят благотворително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото те разбрах читавите майстори взимат 150 лева нали така да не бъркам нещо? За тази сума не само реглаш и смяна на ремък трябва да направят , А И да не казвам какво още друго:lol:/>:lol:/>:lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не познавам майстор , различен от приятел , който ще се хване да сменя ремъци , ролки и помпи за по-малко от 120 лева.Все пак най-ценното е времето.Едно такова обслужване на автомобил с 3-4 ремъка , 2 ролки и помпа , реглаж клапани не е 30 мин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина прав си , времето е ценно . Но може да направим далаверка събери десет петнадесет да дойдем с едно не толкова читаво майсторче за ден два , малко парички да направим .:lol:/>:lol:/>:lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш довие за ремъка довери се и за клапанитеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха и колегите,то по-сложно е да смениш ремъка отколкото да се регулират клапаните ;)/> ,така че ако му инаш доверие му я карай,то не е по-сложно от на другите коли :)/> .ПП: То в София майсторите добри пари вземат за тази процедура,че аз тука на Френдове и за без пари сменям ;)/> .ПП: Нищо лично и не се заяждам ;)/> .Просто споделям мнение ;)/> .

Редактирано от honda 1.3 16V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ко стана - оправи ли нещата ? По принцип при реглажа на клапаните , стига да има човек 2 мозъчни клетки повече от кокощките трябва да знае хлабините и колата да е студена . Имащ ли ядове свиркай :cool:/>п.п. Кой на колко работи и как работи всеки сам си решава . Докато има хора да дават , ще има и такива да взимат :)

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм срещал безплатен обяд но щом казват някой от колегите , значи има :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Кой на колко работи и как работи всеки сам си решава .

 

Така е, но и затова и държавата ни е на такова дериже трябва да има регламентирани цени от-до за дадена операция, а не всеки да прави каквото си искаПубликувано изображение , а отгоре на всичко високата цена не дава гаранция за по-добро качествоПубликувано изображение
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм срещал безплатен обяд но щом казват някой от колегите , значи има :)/>

Е как не си срещал, нали ти първи заговори за безплатния обяд в Юби Ко и Бултрако- София .. :D Ние само се опитахме да ти обясним, че този обяд е предварително калкулиран в цената за смяна на ремъка, ;) пък ти при смяна на ремък ако не искаш реглаж на клапаните, обяда си остава за Юби Ко и Бултрако .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Високата цена не дава винаги качество но шарнир от 22 лева някак си е по-различен от такъв за 60 лева.Отделно даден човек към 2013г. да работи без пари когато хляба е 1.20лв. а млякото 2 лева , бензина близо 3 лева и на всичкото отгоре да го прави супер мега гига качествено , нещо не ми се връзва.Качествената услуга струва пари , качественият инструмент или качествената резервна част също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така е и не е така ... Значи при ценообразуването има няколко фактора :- Дали сервиза е светлата или в тъмната зона . Ако е в светлата има 1 куп пари за данъци и такси . - Дали сервиза е лъскав . Колкото е по - голяма и лъскава сграда , толкова е по - дебела цената повечето пъти . - Къде е сервиза . Тук са наем , заплати . В София за едно хале 300кв. м наема е към 2 бона , в Перник и за 500лв може да се вземе . - Ниво на качеството . Фразата " Работим бързо , евтино и качествено . Кои две си избираш? " да ви говори нещо ? - До колко си редовен . Нормално е като си редовен клиент и водиш хора да ти се правят отстъпки .- Характера на майстора . Е , бога ми , такива дебили има . Види японска кола и смята по 3 . Аз лично си ползвам едно кадърно приятелче в махалата , бачкащо си в гаража и цените са ми примоционални , че сме си и една компания за капак :)/>

Редактирано от barsi
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се опитвам да кажа и аз :) Когато си плащаш данъците и искаш всичко да ти е наред , работиш бързо и качествено с качествени части и даваш гаранция няма как за 50 лева да си обслужиш колата.В един сервиз с повече от 3ма души в 80% от случаите имаш заплати , наем , заплата на счетоводство , данъци и такси и тн..Дори и гаражен сервиз в светлата зона , ще е на загуба в краят на месеца ако работи "Pro Bono".Съвсем различно е ако имаш приятел , който е майстор и ти го направи това в твоят гараж или пред блока но пак лично мен ще ме е срам да не му оставя пари да се почерпи.Ако си редовен barsi е прав , че всеки себеуважаващ се сервиз ще ти направи отстъпка от цената на труда но тя няма да е 50% от общата цена за час.Всеки работи за да храни себе си или цяло семейство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...