Jump to content
Vader

Рязко подаване на газ и поблем

Recommended Posts

Нека споделя какво ми се случи с колата, след посещение на сервиз за газови уредби.Колата ми гаснеше, не винаги на светофари при спиране, и като изключа от скорост. Дори и да е загряла пак си го прави, не винаги обаче. Казаха ми, когато купувах колата, че рейката (инжекторите) а сменени, и разбира се това беше истина. Имаше фактура и не беше карана най-много 100 км. след слагането и. Газовата уредба е BRC а рейката е Апачи. След като в сервиза обясних за какво става въпрос. И се почна, споглеждане между каката зад бюрото за поръчки и единия пич от сервиза.И лафове: - "Еми така е! Като рейката не е BRC какво чакаш?" ОК казвам, не разбирам за това съм тук. Така съм купил колата не аз съм виновен. Нека да видим какво да направим и да сме живи и здрави.- Еми тази рейка е малка за този автомобил, той е 155 коня трябва да е друга. Тя не може да захрани колата. Трябва да се смени, и нали разбираш, че не е BRC, мъчиш колата.Аз пак: ОК кажете какво можем да направим, вие сте специалисти нека видим какво да измислим?Онези: Чакай да каже главния пич. Идва главния и вика: "Я да видя?" И гледа. - Ще я оправим, няма проблем, това е супер кола. Ей сега правих едно CR-V. Пълен боклук, твоето е кола не като онова.Аз: Трая и не говоря, чакам да ми кажат нещо нормално и разумно. И какво направи пича?Изкара маркучите от рейката. Освободи я от там, където бе закрепена. Разви едни мисля месингови щуцери 4 бр. Рзпроби отворите с по-широка бургия, и си ги зави пак от където бяха развити. Включи компютъра и започна да гледа как се държи колата. - "Тръгваме да караме" казва, и аз сядам и излизаме 2-мата от сервиза. 1-ва, 2-ра, 3-та, - Задръж карай с 60! И аз държа 60. - Пусни газта! Аз пускам. - Дай рязко газ! Аз давам, и какво се случва? Колата придърпва много яко докато поеме след 3-та към 4-та, пак придърпва. Но като давам плавно газ го няма проблема.СЕГА:Констатацията на пича е:1-во: Смяна на свещи2-ро: Бобина на цилиндърПитам вярно ли е? И ако е вярно да ми дадете акъл какви свещи да сложа? И ако е бобина от де да взема, и някой може ли да помогне?Много благодаря на всички, който ще ми отговорят!колата е Accord 2.0 - 2004 г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям форум, няма що! БЛАГОДАРЯ за отговорите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям форум, няма що! БЛАГОДАРЯ за отговорите!

Колега има тема за алтернативните горива + търсачка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как ще му помогне търсачката :) ще му каже да си смени бубината или свещите, проблема е такъв че не може да се каже какво е, с тея симптоми може да е всичко. Как се държи колата на бензин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин е 6 браточка. Оня играч нещо направи, просто аз наистина трябваше да сменя свещите след като я купих. Ама кое по напред? Имах лични здравословни проблеми, сега се пооправих и от 1 месец си я карам. В понеделник ще сменя свещите и ще кажа как се държи колата. Иначе е доста добра кола. Аз лично съм много доволен от нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом на бензин е 6 начи явно си е от газта, няма да е от свещите, ама ти така или иначе не им знаеш хала, смени си ги те ще ти се отплатят. Кво да ти кажа, ще трябва да смениш газаджията маи, ние тука можем само да гадаем какво ли е , може и изпарителя да не е у ред, реиката раил също, ако да е нова, размера на дюзите на реиката, много неща са. Ако някои от газаджиите тук знае ще си каже, но щом не обаждат и те значи явно съм прав за гадаенето. Лошото е че в твоя район идея си нямам при кои да те пратя, ти къде си я водил да я закачат ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че на бензин работи добре не значи че проблема не може да е от свещите,първо трябват ти свещи със една идея по студени и със по малко ръзтояние на електрода.Това със цел да имат по дълъг живот и да не ти създава проблеми като караш,ако искаш да няма разлика на газ и бензин ти трябват иридиеви свещи там ръзтоянието е 1 мм и не ти бърка работата на бензин.Вярно по скъпи са но има защо,а със разпробиването на дюзите първо се гледа инжекторното време и налягането на газта,ако не стига гориво се пресмята със колко да се разпробият и пак настройка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я погледни Месеца и годината на производство на Апачито.Има го на една бяла лепенка на долната им страна.Ако е между Май и декември 2012 не бързай с свещите и бобината.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй свещи, ако имаш възможност и кабелите, ако не се управи, колегите да ти препоръчат някой свестен газаджия .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом на бензин е 6 начи явно си е от газта, няма да е от свещите, ама ти така или иначе не им знаеш хала, смени си ги те ще ти се отплатят. Кво да ти кажа, ще трябва да смениш газаджията маи, ние тука можем само да гадаем какво ли е , може и изпарителя да не е у ред, реиката раил също, ако да е нова, размера на дюзите на реиката, много неща са. Ако някои от газаджиите тук знае ще си каже, но щом не обаждат и те значи явно съм прав за гадаенето. Лошото е че в твоя район идея си нямам при кои да те пратя, ти къде си я водил да я закачат ?Карах я в BRC - Пловдив

Редактирано от Vader

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я погледни Месеца и годината на производство на Апачито.Има го на една бяла лепенка на долната им страна.Ако е между Май и декември 2012 не бързай с свещите и бобината.ОК ще видя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че си я карал в БРЦ Пловдив, там са големите капацитети дето все проблема ти е в колата.:lol:/>. Ако си се разкарвал специално за сервиза, да беше питал първо тук, та да ти кажа да не се занимаваш изобщо с тях. Ако имаш път към Пловдив мога да хвърля едно око, не съм газаджия, но съм се занимавал с БРЦ-та и си имам представа как се държат. Не казвам, че ще ти реша проблема, но поне ще хвърля едно око.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...