Jump to content
marfi_9093

От моно към пълна инжекция!

Recommended Posts

Здравейте колеги искам ви попитам значи: пример мотора е Д15Б2 и да се направи пълна игла и глава от витек , кой смукатели са по добре също така и главата Д16з3, Д16з6 и Д16а9 има ли няква разлика или важното да е Д16? В смисал да върви малко повече! :D/>

 

Извинявам се за въпрова но търсих и четох доста неможах да намеря отговор на въпроса ми!

 

Благодаря ви предварително Публикувано изображение/>

Редактирано от marfi_9093

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако за тоя тунинг не намериш тема с търсачката......не знам за коя ще намериш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако за тоя тунинг не намериш тема с търсачката......не знам за коя ще намериш

Чесно казано с търсачката никога не съм тирсил! Колега ще ми намериш ли темата ще сам ти благодарен! Редактирано от marfi_9093

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е, че има разлики в горивните камери, валовете и може би портовете на А9, З6 и У8. У8 е най-добрия вариант за глава и смукател, но предполагам разликите не са особено големи. Взимай най-евтиния вариант или от човек, който има изградено име сред феновете, за да нямаш допълнителни главоболия от измами.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а9 не му върши работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глава от Д16А9-НЕ,доказано не е за препоръчване.Разлики в портовете на Д16З6 и Д16У8- всмукателни на З6-44мм,изпускателни-42мм,на Д16У8-всмукателни-42мм,изпускателни-39мм.Д16У8 има по малка горивна камера от Д16З6,но не помня точните цифри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
My linkЕто тема,на доказани специалисти в направата на мини ми конверсии.Може да не сме вече в добри отношения,но тва не е повод да отричам че разбират,все пак те ми правиха колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и глава (d16z6, d16z9, d16y8) да използваш ще засилиш колата, главите z6 и z9 са еднакви, а d16y8 е различна. Портовете на y8 са така направени че глава пълни по-добре в ниски спрямо високи обороти и съответно, портаовете на z6, z9 са за по-добри високи обороти. Лично за мен y8 глава не е вариант за тунинг. За всмукателите има различни мнения, някой казват че d16z... е по-добър, а други d16y... НЕ купувай всмукател от d16a6 защото и той е устроен да пълни в ниски обороти по-добре за сметка на високи обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам за тикви сте заговорили .Д15з6 или 8 тиква с неиния колектор ! , и кобилици и вал от игрек

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен за глава е по-добре D16Z6 а за смукател от Y8, но и от Z6 не е зле пак. :P

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи защо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ще ти препоръчам глава д16з6 и всмукателен колектор д16з6. Аз карам с такава сглобка колата тръгва много. Друго важно кадето никаде него пише трябва да се сменят сигментите защото иначе много масло почва да харчи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пленума е разликата в двата всмукателя,според доста форуми този от у8 е по-добрия,но не мисли че ще направи чудеса :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то по тая логика да се сложи всмукател от икономик д15з3 колко па да е в минус разликата .При атмосверки си се търси отвсякаде, било то малко или повече няма как .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на вас колеги златни сте! Мерси за насоките! А сега ще пусна нова тема чакам ви там!Публикувано изображение

Редактирано от marfi_9093

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...