Jump to content
LeAd!nGaLL

Малко помощ с civic 8 gen.

Recommended Posts

Тъка де въпроса ми е следния притежавам civic 8 gen от около година кара я жена ми и естествено заради самия дизаин на колата при връщане на зад е невъзможно да се види нищо ако не се връща на огледала което се оказва непосилна задача за нея :D та реших да и сложа камера за задно виждане тай като колата има навигация и го има като екстра (допълнителна в смисъл) въпроса ми е дали някои се е сблъсквал с това и ако може да ми каже има ли изводи от навигацията до багажника и да ми препоръча камера до 200 250 лв ще е страхотно защото в хонда ми искат космически суми :DП.П Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро имаше същата тема потърси я - може да има нещо, което да ти свърши работа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или не мога да я намеря или вече я няма..ако някои има представа пишете...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е тази тема:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=78242&st=0&p=1057305126&hl=%C3%90%C2%BA%C3%90%C2%B0%C3%90%C2%BC%C3%90%C2%B5%C3%91%E2%82%AC%C3%90%C2%B0&fromsearch=1entry1057305126

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз ще слагам на моя Civic 8 камерка но лятото, защото тогава ми предстои разглобяване на доста елементи от автомобила включително и цялото табло, не че ми е нужна камера, ама като мога да си сложа естествено, че ще се възползвам, а каквито функции може да ми предостави колата смятам да се възползвам. Има най-различни камери, но няма смисал за някоя скъпа. С малко повечко търсене се намират добри оферти, има и Wireless безжичен модул, който е доста практичен при инсталацията на самата камера и не е необходимо да се окабелиава от до. Също някои камери имат и вградени диоди на самата камера, които излъчват инфрачервена светлина и спомагат за по добро виждане през ноща. Просто по добре погледни някои модели камери, повечето от тях имат видео тест и може да добиеш представа дали това би те устройвало Публикувано изображениеТУК има подобна тема, има линккове към сайтове, също може и да погледнеш ТУК .Гледай цените добре, защото има едни и същи модели камери, които се предлагат на по висока цена Публикувано изображение аз пазарувам от този САЙТ , там също има камери и най-важното е, че доствката е безплатна :)

Редактирано от vodkin_
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ще слагам на моя Civic 8 камерка но лятото, защото тогава ми предстои разглобяване на доста елементи от автомобила включително и цялото табло, не че ми е нужна камера, ама като мога да си сложа естествено, че ще се възползвам, а каквито функции може да ми предостави колата смятам да се възползвам. Има най-различни камери, но няма смисал за някоя скъпа. С малко повечко търсене се намират добри оферти, има и Wireless безжичен модул, който е доста практичен при инсталацията на самата камера и не е необходимо да се окабелиава от до. Също някои камери имат и вградени диоди на самата камера, които излъчват инфрачервена светлина и спомагат за по добро виждане през ноща. Просто по добре погледни някои модели камери, повечето от тях имат видео тест и може да добиеш представа дали това би те устройвало Публикувано изображениеТУК има подобна тема, има линккове към сайтове, също може и да погледнеш ТУК .Гледай цените добре, защото има едни и същи модели камери, които се предлагат на по висока цена Публикувано изображение аз пазарувам от този САЙТ , там също има камери и най-важното е, че доствката е безплатна Публикувано изображение

 

Защо ти е да я преразглобяваш :D така де моята прави едни въртели с чистачките но не мога да я засега кога точно като тръгна на дълъг път и започват да спират където си поискат ту по средата или в крайна горна точка или най често тръгват и спират 10 сантима нагоре от нормалното...някакви идеи от какво може да е.че ме дразнят и някои път ще ги оскубя на пътя и ще ги хвърля в някоя канавка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото, ше и правя вибро и шумоизолация, ще изолирам места, както на обичайните места (врати, капак, под и т.н.), така и на някои други не толкова обичайни места, а именно вътрешната част на таблото където позволява и на някои други елементи. Предстои изкарване на кебели от audio-то за USB и iPod, както и препинаване на други кабели, защото ще инсталирам някои допълнителни джаджавки и няма как да не минат от там. Затова смятам да го правя на куп и то лятото когато е топло, защото отнема време, а и бирата върви по добре когато е топло ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми супер..но ако някои има някакви идеи за чистачките много ще му бъда благодарен!!!а от носно за моята хондичка 2008 е с почти всичките екстри за модела като изключим подгяването на седалките и парктроника иначе всичко друго е на лице панорамния таван ксенонните навигацията а и я взех на сравнително малко километри 11500 направо си беше нова :D но номера с чистачките взе да го прави тази зима...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от доста време се каня да попитам някой. Моята 8 ген е спорт вариант и фабрично няма ксенон. Иска ми се да и сложа, но незнам дали е добре като идея да слагам не фабрични добавки. Има ли принципно някаква разлика в самите фарове при варианта с и без ксенон. Ако някой е слагал допълнително ксенон може да сподели дали има някакви оплаквания и дали си заслужава. Знам че за самия ксенон е хубаво да има опция за измиване на фаровете, а аз това го нямам и това също ме притеснява и незнам дали си заслужава. В момента съм доволен от фабричните ми светлини, но все пак.Благодаря предварително за мненията ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Еми супер..но ако някои има някакви идеи за чистачките много ще му бъда благодаренПубликувано изображениеа от носно за моята хондичка 2008 е с почти всичките екстри за модела като изключим подгяването на седалките и парктроника иначе всичко друго е на лице панорамния таван ксенонните навигацията а и я взех на сравнително малко километри 11500 направо си беше нова Публикувано изображение но номера с чистачките взе да го прави тази зима...

 

Колега смени бушончето на чистачките и мисля , че проблемът ти ще бъде решен Публикувано изображение ако не се оправи е възможно вече да е в релето или в самото моторче на чистачките. Но мисля, че е от бущона Публикувано изображение

 

а по въпроса на колегата JunkieXl с ксенона слагай смело, но си вземи хубав ксенон, а не някой за 40,50,60 лв, защото вероятността да ти прави някакви аномалии е голяма. Довери се на по хубав и също гледай човека, който ще ти го слага да си разбира от работата, а не да се учи на твоята кола. Слагали са ми евтин ксенон, но не на Хондата и имаше малки проблеми, но определено с ксенона се родих, казвам родих, защото преди светеха като фенерче. Специално за ксенона може да намериш доста информация в интернет, какви проблеми може да имаш, какъв, защо и т.н. мнения много , аз определено бих си сложил а и видимостта все пак трябва да е 10+. А за измиването на фаровете няма нищо общо, две отделни неща. Вярно, че вървят пакет при Хондата, но няма никакво значение, че няма да имаш. Ако имаше пръскалки щеше да пълниш казанчето с препарат по-често като мен, защото доста материал хабят Публикувано изображение

Редактирано от vodkin_
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Еми супер..но ако някои има някакви идеи за чистачките много ще му бъда благодаренПубликувано изображениеа от носно за моята хондичка 2008 е с почти всичките екстри за модела като изключим подгяването на седалките и парктроника иначе всичко друго е на лице панорамния таван ксенонните навигацията а и я взех на сравнително малко километри 11500 направо си беше нова Публикувано изображение но номера с чистачките взе да го прави тази зима...

 

Колега смени бушончето на чистачките и мисля , че проблемът ти ще бъде решен Публикувано изображение ако не се оправи е възможно вече да е в релето или в самото моторче на чистачките. Но мисля, че е от бущона Публикувано изображение

 

а по въпроса на колегата JunkieXl с ксенона слагай смело, но си вземи хубав ксенон, а не някой за 40,50,60 лв, защото вероятността да ти прави някакви аномалии е голяма. Довери се на по хубав и също гледай човека, който ще ти го слага да си разбира от работата, а не да се учи на твоята кола. Слагали са ми евтин ксенон, но не на Хондата и имаше малки проблеми, но определено с ксенона се родих, казвам родих, защото преди светеха като фенерче. Специално за ксенона може да намериш доста информация в интернет, какви проблеми може да имаш, какъв, защо и т.н. мнения много , аз определено бих си сложил а и видимостта все пак трябва да е 10+. А за измиването на фаровете няма нищо общо, две отделни неща. Вярно, че вървят пакет при Хондата, но няма никакво значение, че няма да имаш. Ако имаше пръскалки щеше да пълниш казанчето с препарат по-често като мен, защото доста материал хабят Публикувано изображение

 

Благодаря много за мнението, ще се по интересувам какъв ксенон се препоръчва и ще видя колко ще ми излезне, защото ми се иска като слагам да бъде и на къси и на дългите и предполагам че сумата ще е х2.

 

Ако някой си е слагал, може да препоръча марка, модел и т.н. Мисля че в Бултрако Пловдив ми го предлагаха на Angel eyes или нещо подобно, но си мисля че Philips би трябвало да са по-добре. Иска ми се ако ще слагам да бъде с цвят на оригинала мисля че се води 4300к, не съм много сигурен. Значи няма проблем че фаровете не са с лупи и нямат автоматично да се регулират и настройват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят десния изгоря поръчах го нов и за него дадох 300 кинта но да чукам на дърво нищо му няма вече годиa.А отново чистачките благодаря ще сменя бушона и ще ви кажа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,днес като се рових из нета намерих много интересен модул за дясното странично огледало. Това което ми хареса беше, че като се включи на задна предавка и само дясното странично огледало си променя позицията и се мести надолу, така че да ти е по-удобно за маневринане. След като се изключи се връща в нормална позиция.Някой знае ли нещо за този модул, имаме ли го фабрично или не. Иска ми се само ако го имаме фабрично, ако е нещо до настройка и т.н. Другото което забелязвам е че някой модели при заключване и страничните огледа се прибират автоматично, след което като се запали колата автоматично се връщат в нормална позиция. Това със сигурност е настройка, но незнам дали всички модификации могат да го направят, аз имам функция за автоматично прибиране на страничните огледала, но само ако аз си ги прибирам с бутон от вратата.Някой знае ли нещо по тези неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой си е слагал, може да препоръча марка, модел и т.н. Мисля че в Бултрако Пловдив ми го предлагаха на Angel eyes или нещо подобно, но си мисля че Philips би трябвало да са по-добре. Иска ми се ако ще слагам да бъде с цвят на оригинала мисля че се води 4300к, не съм много сигурен. Значи няма проблем че фаровете не са с лупи и нямат автоматично да се регулират и настройват?

Здравей,Аз наскоро разбрах, че фаровете ми са по английски стандарт и сложих биксенон с лупи. Регулират се спокойно през фабричните врътки на рефлектора. Дългите пък ги отделих от веригата и им сложих DRL модул. Ето и резултата цък

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, много добре изглежда с лупите ;)/>, ако не е проблем, качи една снимка на предницата, да се видят и двата фара ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...