Jump to content
AeronTM

Проблем с WI-FI на лаптоп

Recommended Posts

Здравейте.Обръщам се за помощ към вас, защото незнам как да оправя проблема. Преди месец си взех един лаптот Acer Aspire 5733z . Досега нямах проблеми ама тази сутрин се появи един. При опит да се свържа към дадена Wi-fi връзка, се свързва но ми изписва "Нямате интернет достъп" и ми излиза онова жълто триъгълниче с " ! " посредата. Опитах да се свържа към друга връзка, но отново става същото. Проблемът не е във интернетите а в лаптопа, защото пиша тази тема от телефона си и ползвам една от тези Wi-Fi връзки.Ако някой може да помогне ще съм му адски благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година имах подобен проблем!Бях хванал някакъв вирус от facebook!След преинсталиране на драйверите на мрежовата карта проблема изчезна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно драйвърите преинсталирах първо но не се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Acer Europe- serv&supp, dr ....не открих 5733z, но за Аspire 5730ZG, за wi-fi има 4 драйвъри. За кой win се търси?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за седмица, но аз тия драйвъри ги имам на диск, който върви с лаптопа. А модела пише е 5733z , поне така пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко стюпед решение , обаче при съвременните ни кочини често помага най - много . Именно старомодния рестарт . Първо на wiFi приемника от копчето на лаптопа , после на целия такъв . Ако не помогне и е гаранционен - към магазина , ако му е минала гаранцията кажи от къде си точно да те насочим към нормален сервиз . :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драйвърите, които видях, бяха за Vista. Ако лаптопа от US е друга поддръжката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам то рестартирвах какво ли не...От смартфона ползвам Wi-Fi то без проблем. Навява ме на мисълта, че може да е изпушил Wi-F адаптера (или както се нарича там) който си е в самия лаптоп. Но утре ще поровя още и ще видя, на къде отиват нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Beieb, явно рутера е ОК. Виж модела на wi-fi картата и сподели за операционната система - т. е. Win - vista, 7, 8.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боза(уиндоус) - преинсталирай ш'са опраи :DИли направи един System Restore от вчера и си готов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Провери ли си харддиска за вируси? Щом не ти е помогнала преинсталацията на драйверите, пробвай с преинсталация на уиндоуса, както те насочи колегата преди мен и след това ако пак има проблем отивай към сервиз. От снощи до тая сутрин лаптопа беше ли спрян? Мисълта ми е дали след като е работил Wi-Fi-а снощи и изгасяне на лаптопа, тази сутрин при стартиране вече го е нямало или през нощта е станало нещо с него докато е работил?

Редактирано от Ganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи преди да спре тока в нашата област (Габровска) го спря и днеска като го пускам и стана това. Преди малко опитах с друг лаптоп да се свържа с Wi-fi , но и при него е така. Опитах и с още 3 телефона и те немогат. Единствено този от който пиша се свързва без проблем. Вече незнам от рутерите ли е или друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Извинения, не знаех от къде пишете. Съвет, просто изчакайте. Успех.И послушайте Желязко, понякога става.Според мен, нямате доставчик на Нет- а.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах ,този лаптоп от който пишеш е закачен към въпросният рутер ,към който другите машини не искат да се прикачът ?Защото ,машината може да е закачена за рутера и да няма интернет по кабела които влиза в WAN порта,обикновенно тогава се появява триъгълникът с удивителната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша от смартфон и рутера излъчва сигнал, който незнайно защо от 2 лаптопа и 4 телефона само един единствен успява да се свърже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли мобилен нет? За тел- а?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. То даже използвам телефончето без Сим карта, защото е повредено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в тоя ред на мисли - сигурно ли е , че този , от който пишеш е на въпросната мрежа , а не на най - близката възможна ? Бях те разбрал , че лаптопа няма връзка , а то рутера бил проблема . Дръпни му кабела и пак го включи и след 2-3 мин трябва да зареди и виж . После се обади на доставчика , ако нямаш нет да прати човек . Може и да ти е заминал рутера или да нямаш сигнал - тегаво е сега по вашия край ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери настройките на рутера и го рестартирай .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,бога ми, не знам, признавам....Но има умни глави! Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си рестартирал рутера ,може да пробваш следното ...влизаш в настройките за Wifi мрежите и триеш тази към която трябва да се свързваш автоматично и се канектваш отново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам да закача телефона и лаптопа към една и съща мрежа, но само гсм-то успява. Мисля да изчакам и утре да видя дали ще се оправи ,ако ли не в понеделник ще викаме "доктор". Защото както каза колегата "barsi" тука положението е доста зле и има хора без ток и покрив, пък аз за един Wi-Fi "плача".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе не то ти хубаво имаш само това като проблем . Дано повечето сте така . Рестартирай рутера 1во . С друг и да пробваш , ако не можеш да направиш 1:1 настройките все тая ... Пак няма да има връзка . В тоя ред на мисли , ако не си на Вивакомски нет , закачи рутера за компа с кабел , влез му в настройките , препиши ги в компа да ги ползва като е на кабелен нет / ако си имал първо лаптопа , после нета и след това рутера и си го ползвал с кабел отначало ги имаш вече , ако не си преинсталирал / . Та бучиш нет-а в компа и ако се върже , а след рестарт на рутера не ще и не ще , рутера е умрял по време на акция . И пак виж , това което Веси Иванова те пита . Имаш на телефона "синхронизация " и ако няма нет на аванта връзва този от оператора , ако е настроен . Целта е да има нет , а дали ти е на аванта е отделен въпрос ... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение Е това е странна работа. Днес всичко си работи, включвам се към Wi-Fi мрежите без проблем. Публикувано изображение Благодаря на всички за помоща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение Е това е странна работа. Днес всичко си работи, включвам се към Wi-Fi мрежите без проблем. Публикувано изображение Благодаря на всички за помоща.

 

Така и така имаш сега интернет ... защо не свалиш и да изпечеш един имидж на Убунту.

Ако се появи пак проблема буутни с Убунтото и виж дали проблема стои.

Така ще разбереш дали е софтуерен или хардуерен проблема.

Редактирано от igniter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И като е с Убунто , ще дойде интернета ли ? Точно с Убунто в момента имаме една машина която няма wi-fi a s win XP има.Ако имаш копче за on/off на wi-fi провери да не си го изключил без да искаш първо.Новите лаптопи а и по-старите дават индикация за това - примерно син цвят е on , оранжаво е off.Провери от device manager дали нямаш червен хикс на wi-fi т.е да не е изгоряло, както и виж за липсващи драйвери като си ги преинсталирал.Пробвай да махнеш антивирусната и да се вържеш отново.В не малко случаи тя ти реже достъпа до нета.Махаш я от control panel-a а не с del от иконката :)

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И като е с Убунто , ще дойде интернета ли ?

Е няма да дойде ама да речем, че ще тръгне. По-голяма е вероятността за софтуерен проблем при вин-а, от колкото под линукс. Линукс работи с хардуера по малко по-различен начин. Повервай ми, говоря ти от скромния си опит. А какво точно е станало в машината, на която няма нет под Убунуту може само баба Ванга да каже а може и тя да не знае. По някога се изисква от потребителя да клине тук и там. Възможно е и проблема да е предмониторен :)/>/> Редактирано от igniter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай да видиш компа на програмиста с 2 операционни системи за да повярваш как точно на Убунто няма wi-fi а на win XP има.Проблема на колегата е или изгоряло wi-fi от токов удар или сговнени драйвери и разните му там антивирусни програми.Той ще си напише скоро какъв е бил точно проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах какъв е бил проблема, защото на другият ден всичко си работеше без проблем. Може да се заключва темата. Благодаря за помоща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай да видиш компа на програмиста с 2 операционни системи за да повярваш как точно на Убунто няма wi-fi а на win XP има.Проблема на колегата е или изгоряло wi-fi от токов удар или сговнени драйвери и разните му там антивирусни програми.Той ще си напише скоро какъв е бил точно проблема.

Възможно е Wifi чипа да принадлежи към група от по-екзотичен хардуер или просто да няма модул за него под линукс.В близките няколко години не е имало случай да мине машина през мен и да не палне Wifi-то от раз.Един или два пъти ми се е налагало да пускам "ръчно" WIfi.Да не става реклама ама зад Убунту стои Canonical и това е една от най-добре поддържаните дистрибуции наред със SUSE, Cent OS, Mint и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...