Jump to content
ManiaK

Ламбда сонда - стойности

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам един един такъв кахър... интересува ме какви са стойностите на напрежението в сигналния изход на основната (четирижилна) ламбда сонда при автомобили с една сонда, и какви какви са стойностите на главната (първата) сонда при автомобили с две сонди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е мноо хубава и не питаите и пишете глупости в нея ,за да не трия ;) .Маниака ме е изпреварил с темата изках и аз да питам същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не успях да хвана въпроса .... но ако питаш това което си мисля , да кажем че стойностите трябва да са еднакви - а точно колко ще са си е строго индивидуално за колата :) П.С Поясни въпроса все пак ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което ме интересува е какъв е работния диапазон на една сонда във волтове. На много места го дават от 0 до 1.00 V ...Като при обогатена горивна смес напрежението трябва да е не по-малко от 0,65 V а при обеднена горивна смес напрежението на сигнала трябва да бъде по-малко от 0,25 V. -Това важи ли в пълна сила за автомобили с една и за първата сонда на автомобили с две сонди? -Колко над 0.65V би могло да достигне напрежението (чисто теоретично).... и ако примерно напрежението достигне 2.00V което е извън работния диапазон това означавали че колата е зверски обогатена или че сондата не работи. -и последно взаимозаменяеми ли са сондите от коли с една сонда, с първата сонда на коли с две сонди?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко вида ламбди ето тук : http://www.lambdasensor.com/main/mtypes.htm са обяснени само,че на ангклийски. По принцип няма проблем да сложиш сонда от една кола на друга, стига да са от еднакъв тип (99% от колите за масовия пазар са). Ето тук преди бая време си бях направил едно полезно пдф-че за различните цветове/брой кабели как се свързват. http://dox.bg/files/dw?a=569004a020 Пробвал съм лично с сонда от ходна на рено, от форд на бмв, от алфа на бмв и др. Никакви грижи стига да е читава сондата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди няколко дена се мъчих да ги меря и при 3000об., стойностите на първата бяха 0,45/0,48v., но до втората не успях да стигна.Зя F20B6 ги дават :до 0,5v на първата и до 0,3v на втората.п.с. Сега ми светна от друга тема, че ги знаеш вече тези стойности.

Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...