Jump to content
moondevil

Инфо за размер джанти

Recommended Posts

Здравейте колеги от скоро карам CIvic 6ген 1.5 115k японка. Мисля да и взема ляти джанти и съм с спрял на VTI вентилаторите за 6 ген.Разбрах че едната е около 7 кила (много ли е или е добре.). Моля за вашите съвети за размер, джанти гуми , как ще се държи колата.Предварително Благодарности.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Джантата на която си се спрял е много красива и здрава.Хубаво е,че се придържаш към оригиналното и фабричното.(малко хора тук го правят).Сега на въпроса:Джантата не е от най-леките,но за сравнение е много малко по-лека от 15-ката на ВТЙ 5-та ген.Има доста примери на такива коли като твоята с такива джанти и поведението на колата в завои значително ще се подобри.Ще започне да вози по-тежко и стабилно и волана малко ще олекне.Минусът в цялата работа ще е,че колата ще стане малко по-мудна при ускорение и евентуално малко ще се вдигне разходът (но това зависи и колко ти е тежък крака).Препоръчителен размер гуми е 195/50/15,който е най-близък до стандартния размер за твоята кола.Поздрави :)/>

Редактирано от kazadores
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

искрени благодарности за перфектния отговор. Хубав ден ;)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търся да закупя въпросните джанти . Да са в добро състояние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво ще кажете за 16 много ли ще натежат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги взех въпросните 15 вентилатори сега се чудя 195x50 ili 195x55 50 ми се виждат много ниски и бързо ще съсипя джантата. В гумаджийниците разликата между двата размера е 40-50 лв , защо е толкова голяма ? Какаво ви е мнението . 50 или 55 ?Също ако може вашите мнения за гумите:Dayton и Firestone има вариант за нови и ми излизат за около 90 лв парчето които се вписват в бюджета ми.. Много се двоумя дали да не дам някой лев отгоре за един Bridgestone T001 отива към 116 лв. бр.Какво ще ме посъветвате.

Редактирано от moondevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Firestone за него съм от двете. А за размера аз карам на 205 50 15 със 27 ЕТ на ATS Type 5 и до сега съм нямал проблем, единствено ако натоваря много закача чат пат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/50 i 195/55 са на идентична цена докато 195/50 е с около 30% надолу цената. 195/55 е оригиналният размер за ВТи. Аз бях с такива до сега и много се замислях дали да продължа със заводския размер или да мина и аз на по привлекателния за мен 205/50, но именно разликата в цената наклони везните към 195/50, все пак 200лв разлика за комплект не е малко. Това са си още 2 нови гуми или смяна на консумативи или каквото си избереш: 200лв са си 200лв. Като избор на гуми се спрях на това: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=82615&view=findpost&p=1057340126 , но доставчика сее издъни и сега ще чакам още една седмица поне преди да ми пристигнат. До колкото знам и Дейтън и Файърстон са дъщерни на Бриджстон. А докато ги избирах и аз гумите, на няколко места продавачи ми казаха, че като цяло Бриджстон, залагат на малко по-твърди смеси за гумите си, като по този начин гумите стават по-здрави, по-устойчиви на износване и на удари в дупки и пр. (освен това на Адреналина са му доста твърди и страниците). Не знам колко по-твърди са им смесите и по какъв начин се отразява това на сцеплението, но със сигурност влияе. Не мисля обаче, че са толкова зле колкото ги описа колегата. Все пак Бриджстон си е премиум производител, заедно с Континентал, Мишелин, Гудиър и Дънлоп, така че не мисля че трябва да се подценяват продуктите им. Предполагам, че модела Туранза Екопия ще е с по влошени показатели откъм сцепление, имайки предвид, че е еко гума от много твърда смес, предназначена за много голям пробег, ниско съпротивление на търкаляне и от там и икономия на гориво. Bridgestone T001 е мисля че нова модификация и не съм се интересувал още от нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ZaRRicK благодаря за хубавия отговор.

Редактирано от moondevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги взех въпросните 15 вентилатори сега се чудя

Колега аз имах същата дилема миналото лято. 195/50 или 55 x 15. Взех тук от форума по 195/55/15 Uniroyal Rainexpert по висок е борда викам иделно за нашите пътища. Обаче като излязох на магистралата ... с мъка успях да вдигна 130 км/ч. колата беше значително по-спъната. Продадох ги и си взех 4 нови Bridgestone-a 195/50/15. Мир на главата по-твърдичка е така но си върви нормално.Поздрави Редактирано от MIYAMOTO
Няма нужда да цитираш целия пост,и няколко думи са достатъчни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно купих Firestone SZ90 195x50 15' Гумата има хубава шарка и стой добре. Нямам много минати километри но за сега съм доволен от нея, не е шумна и с хубав борд. Нямам още наблюдения как се държи на мокро.Благодаря на отзовалите се,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...