Jump to content
chris_barnes

Леки ролки - оптичен или силов тунинг

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Еми да, ама явно доста хора очакват отговор, различен от това което написах. Следователно тълкуват въпроса по друг начин

Редактирано от Kwot

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кало поиска в тема да пишат колеги с преки впечатления от такъв Тунинг ;)/>

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, тука ме хвана, но съм карал доста бензинки с по-тежки маховици и тръгването им е много по-лесно и плавно. Но пък не щат да се 'режат' :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kwot, напълно разбираме какво имаш предвид :) просто тая тема не е на тая тема :)Аз лично, след-като се справя с текущия *уй по моя мотор, ако харесам резултата, смятам да сваля целия тракт от маховика до ролките, и да го олекотя(рязане от вала, буталата, ролките) и балансирам динамично ... как и къде не ме питайте, щот' не знам :lol:Другото което се чудя е: дали няма китове за минаване на верига ?, но това е друга тема...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тoва че тея сенокосачки дет ги караме умират на висока скорст ,незначи че ако имат сила намя да въртят и без маховик .

...аз карам с лек маховик+лек колянов вал,ако има вариянт и ролката ще махна и на който му малей колата ..не е от олекотяването..а да си смени мапера.. xaxa

Аз това се опитах да кажа че ако малее значи и трябва още сила и ще продължи ,но...... :D
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позачистих. Стига с тия маховици бе хора. Не ме интересуват маховици, ЕКУта, джъмпери и тн. Понеже се е видяло, че тия дето имат такива ролки по колата няма да напишат 2 лафа, ще напиша аз, когато монтирам ролката, която съм поръчал.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позачистих. Стига с тия маховици бе хора. Не ме интересуват маховици, ЕКУта, джъмпери и тн. Понеже се е видяло, че тия дето имат такива ролки по колата няма да напишат 2 лафа, ще напиша аз, когато монтирам ролката, която съм поръчал.

Какво става колега не си ли получил ролката все още?:D/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах от 3-лентова демферна шайба на 2-лентова на коляновия вал . И 2-лентовата шайба и премахнах ме едната лента която е за климатика и сега е 1.5 кл а старата ми демферна шайба я изтегли днеска тя е 3.45 кл .И си премахна и хидравликата и допълнително минах от 9.050 кл маховик на 6.950 маховик и сега колата се развърта много по добре .Знам че не трябва да се пиши за маховици , ама и двете неща ги направих на веднъш .Това е моето виждане на нещата да но съм бил полезен Публикувано изображение

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за Б серии има ОЕМ такава, ама някак не ми се влиза с филма наречен механична рейка. Ролката не съм я получил...чакам да дойде някой ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пише за интегра, няма да ти стане на колата, прати ми я по еконт :DЧестито, с тази ролка ще си една идея по-близо до задницата ми :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е диаметъра на ролката вътре където ляга на коляновия вал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остана в колата, довечера ще я измеря. ще я и претегля...да видим.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролката тежи точно 535гр. Вътрешният диаметър (нямам шублер, мерено с рулетка) е 39мм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих ролката. Имаше видима разлика в диаметъра спрямо старата:

 

Публикувано изображение

 

Направих клипче

и
.

 

Наблюденията ми са, че колата като че ли се движи по-плавно, малко по-лесно наема от ниските обороти, но най-голяма разлика се усеща във средните и високите обороти.

 

Извод: Ако имате пари да дадете, не е лош ъпгрейд, НО не очаквайте колата ви да тръгне зверски от 1 ролка.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...