Jump to content
moondevil

Джанти за Civic

Recommended Posts

Търся лети джанти като тези http://img02.prodavalnik.com/images_prodavalnikcom/15620239_1_800x600.jpgсамо че 15" 4x100 56 отвор. Не знам съществуват ли тези джанти с тези размери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ги няма в размер 4х100. Ако не греша са от Акорд и са 4х114.3 Най-близките като модел за които се сещам в този размер:

Но най-добре пусни темата на по-подходящо място, за да видиш има ли смисъл да търсиш изобщо, тук нямам право да коментирам по принцип. :oops:

 

Сивик англичанка "спорт" модела

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Integra GSR

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такива джанти и мен ме интересуват колко са тежки тези 15-ки :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, всъщност си прав. На много места ги дават като 4x100, но явно става въпрос за реплики.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности за отзовалите се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни подобни, но и мнооого редки за сивик и делсол 93-95 година - 1993 HONDA CIVIC WHEELS & RIMS

Ето как изглеждат:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тук http://go.prodavalnik.com/photos/ad/17188119/1/ има такава обява,ама не пише за какво междуболтово разстояние става въпрос.Автора питаше за тези джанти,може да провери ако все още се интересува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да сподели колко тежи 15-ката на "Вентилаторите" ?

Като се замисля точно тези търся . (7кг много ли е за японка 6 ген 1,5 115к.). Ако някой има предложения моля да се свърже с мен на ЛС или тук. Редактирано от moondevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги

Имам едно малко питане относно джанти и техните размери. Колата ми е, сивик купе 6-та ген. със стоково окачване.

Джантите ще ги купувам по интернет и няма как да ги пробвам и затова отправям това допитване към вас.

В момента карам с оригиналните лети джанти на Хонда - 14; 5,5J и ЕТ43->( но не съм сигурен ); гумите са зимни: 185/60/14

Решил съм да си купя други лети джанти за да кача летни гуми на тях. Джантите са: петолъчки 15; 7J и ЕТ35; гуми: 195/50/15

Ще имам ли някакъв проблем с тези джанти 15-ки, които съм решил да взема т.е., ще опират ли някъде по спирачните апарати или калниците?

Ето снимка на стоковите ми джанти понеже не съм сигурен за ЕТ-то им.

post-9627-0-04194000-1361035907.jpg

 

Снимка и на джантите, които съм решил да взема

Публикувано изображение

 

Колега, извинявай, че ти ползвам темата!

Благодаря, предварително!

Поздрави! Георги :)/>

Редактирано от Георги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с 15 на 50 никакви проблеми няма да имаш.Доста купета съм видял да се карат с 16 или даже с 17 цолови джанти на стоково окачване.Слагаи и не му мисли .Аз карах едно лято на купе като твоето с джанти 15,7 ж,195,55 с широк борд и ми бяха мали и сега ще минавам на 16-ки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не те засяга мощността на колата слагай каквито ти харесват,но ако искаш да върви добре не минавай на 16-ки или 17-ки защото умират много кончета на ускорението.Даже и на 15-ки умират ,но по-малко,Казвам го от опит защото съм пробвал с 13,14,15и 16-ки и разликите във вървежа на колата е огромен и разликите в показанията на километража също е голям!Колкото по-голяма е джантата ,толкова по-малко километри отчита километража и по-слабо набира ...............Успех с избора!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно подбере размера на гумите няма да има проблем с километража.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е така,но при нашите прекрасни пътища няма голям избор за гуми!Ниските са самоубийство! Моята кочинка беше оригинално с 13-ки 175 65 13 сега съм с 195 55 15 и разликата е огромна,но имам по-добър комфорт с55-то. На 10 км. лъже с около 800 метра...приблизително. И ускорението е доста по-зле,което е нормално за 1.5 мотор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преминаването на 2 цола нагоре от фабричния размер удря няй-вече ускорението.Аз също имах горчивия опит да премина от 13 на 15 цола с тежки джанти от ВТЙ и имаше доста негативен ефект.За мен ускорението е важно.В момента съм с леки 14-ки и не се усещат много,но се подобри поведението на колата в завои.Добре е гумата да е максимално близка до заводския размер,защото аз сложих на 15-ките 185/55 гуми и мисля,че заради това основно не беше ОК.Колата стана доста по-висока,въпреки че разликата в гумите е 3-4 мм в диаметър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение/> Като сме заговорили за джанти, когато преминах на 17-ки с гуми 215/35 за да спазя диаметъра като на оригиналния размер 175/65/14 колата в старта направо умря, а за разхода се увеличи с 3л. отгоре защото бяха доста по-тежки от 14-ките. Но визията си заслижаваше.

Публикувано изображение

 

нямам под ръка снимки със ниското окачване, за да се види за какво точно става въпрос. Sorry за спама

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма ли кой да ми продаде едни читави VTI 15' вентилаторчета Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...