Jump to content
MegatroniC

OBD2

Recommended Posts

Бях си поръчал едно ей такова:

 

http://www.ebay.co.u...984.m1436.l2649

 

Публикувано изображение

 

За добро или лошо, предния продавач нещо обърка нещата и ми върна парите. Което ми дава въможност да обмисля дали си заслужава 100-те лева, преди да поръчам втори път.

 

Някой има ли наблюдения?

 

Интересува ме, освен указаните параметри:

 

Vehicle Speed

RPM

Fuel Consumption

Engine Coolant Temp

Fuel Pressure

Calculated Engine Load

Throttle Position

Intake Manifold Pressure

Air Intake Temp

Timing Advance

Mass Air Flow

Fuel Level

Barometric Pressure

EVAP System Vapor Pressure

Fuel Trim

 

(разбира се варират взависимост от колата)

 

Дали ще ми е полезно за друго? Ако намеря примерно подходящ софтуер, дали ще разчита грешки от компа и т.н.

 

Общо взето, какви са плюсовете да дам стотарка за да притежавам тоя скенер?

 

П.П. iДжажа със софтуера който да следи описаните параметри имам. С което да кажем става като малък борд компютър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм я темата, там става дума за блутуут скенер и софтуер за Андроид (както и за разни преходници от OBD1 към 2). Този който искам аз е wifi, понеже имам iPhone.Пък и не виждам, другото което ме интересува да е обсъдено. Ще ми бъде ли от полза ако се прецака нещо по колата, за една бърза диагностика? Примерно ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам OBD 2 bluetooth адаптер и Tarque за андроид. Всички параметри, които ти искаш да следиш в реално време+ кодовете за грешки се показват от това приложение. Моята инвестиция излезе 50 лв. с доставката.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам OBD 2 bluetooth адаптер и Tarque за андроид. Всички параметри, които ти искаш да следиш в реално време+ кодовете за грешки се показват от това приложение. Моята инвестиция излезе 50 лв. с доставката.

Същият адаптер и софтуер ползвам и аз.Доволен съм и е много удобно.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също и аз. Даже обмислям да сложа за постоянно един андроид телефон на зарядно в подлакътника (че имам дупка за зарядно там) и да си стои включен да записва в Torgue логовете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да кажете как се справя с изчисляването на разхода на гориво, смисъл сравнително точни ли са данните ? Аз тази функция бих използвал най много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички параметри, които ти искаш да следиш в реално време+ кодовете за грешки се показват от това приложение.

Благодаря, това инфо ми трябваше. :)Междувремено намерих по-евтино, за 70 лева с доставката и трябва скоро да пътува към мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички параметри, които ти искаш да следиш в реално време+ кодовете за грешки се показват от това приложение.

Благодаря, това инфо ми трябваше. :)/>/>Междувремено намерих по-евтино, за 70 лева с доставката и трябва скоро да пътува към мен.
не е ли много - моето дойде за малко под 20 лева с безплатна доставка:http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sop=15&_sacat=0&_from=R40&_nkw=elm327+bluetooth&rt=nc&LH_BIN=1 Редактирано от sMARTBomber

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tози който съм избрал е WiFi а не bluetooth, може би затова е по-скъп.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...