Jump to content
sAsKE

p0171 и p0170 след монтаж на газов инжекцион. Стари нерешени проблеми

Recommended Posts

Здравейте Колеги Колата е Honda Civic 2000г японски хетчбек. След монтаж на ГИ марка Фобос при мен се появиха често срещаните проблеми с газифицираните Хонди - висок разход (при мен и на бензин и на газ), ниски обороти и честа изява на чек лампата. Ходих на минимум 5 диагностики в сервизи и аз направих още толокова самодиагностики и единсвената грешка която се показа P0171 Fuel System Too Lean (45 Fuel system too rich or lean при самодиагностиката). След смяна на стандартно заподозрените части (не ги изброявам, че са много), почистване на дросел и IAC (EACV)клапан и изкормен катализатор проблемите си останаха. Наскоро реших да си купя ELM 327 OBD2 Bluetooth адаптер и със смартфона направих диагностика. Оказа се че има и друга грешка p0170 (Fuel trim malfunction), за която си нямам идея какво означава. Прочетох обаче, че появата и е свързана с моите проблеми, описани по-горе. Според мен, както беше писал колегата Слави CR-V в един от постовете (http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=58473) всичко се дължи на газовия компютър, който подлъгва безиновия и той се мъчи се адаптира. Както го беше описал и колегата симптомите временно изчезват след софтуерен reset на ECU-то от страна на газаджиите и се появяват след появата на DTC. Във връзка с гореизложеното имам няколко въпроса. 1.Ако обогатя сместа на газ ще има ли полоижителен ефект?2.Що за добитък е p0170 (Fuel trim malfunction) кода?3.Има ли достъпен софтуер, с който сам да си ресетвам ECU-то и как?Надявам се да съм полезен и на другите колеги с кахъри като моите.Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти диагностика с живи данни.После ако искаш си вземи адаптера за фобоса и настрой сиситемата.Не сменяй части по колата...смени сервиза за газ ако питаш мене.Триенето на грешки не решава проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...