Jump to content
rokoko15

Проблем със стъкломиещото .

Recommended Posts

От скоро съм собственик на Honda CR-V. Питането ми към Вас колеги е свързано със стъкло-миещата система на автомобила . При включени фарове и работещ двигател при опит за пръскане на течност на стъклото не се чува работата на моторчето на казанчето за стъкло-миещото. Не съм сигурен но имам усещането , че при опит за пръскане се натоварва ел. система. Това разбира се ще го проверя с амперметър , но ако някой е имал подобен проблем Ви моля да го сподели. Благодаря предварително.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро съм собственик на Honda CR-V. Питането ми към Вас колеги е свързано със стъкло-миещата система на автомобила . При включени фарове и работещ двигател при опит за пръскане на течност на стъклото не се чува работата на моторчето на казанчето за стъкло-миещото. Не съм сигурен но имам усещането , че при опит за пръскане се натоварва ел. система. Това разбира се ще го проверя с амперметър , но ако някой е имал подобен проблем Ви моля да го сподели. Благодаря предварително.

 

 

Ти говориш за измиването на фаровете и на стъклата съответно предното и задното.. защото аз си взех преди 1 месец и половина + - .. ЦРВ 2003-та година от автокъща във Варна на аксаково и работиха само за измиване на прозореца 3те от 4 ... пръскалки тези долу на фаровете не работят не знам дали са се запушили нямам излишно време да ги видя , но ще ходя във варна на сервиз и тогава ще ги видят... :) Аз предполагам , че са се запушили или нещо са откачени кабелите. И все пак като го оправя ще ти кажа от какво е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата съм я пуснал преди време и никой не ми отговори , а междувременно си реших проблема да поясня. Става въпрос за CR-V 1-ва ген. и имам три помпи . Една за фаровете , една за предно стъкло и една за задно стъкло. При мен беше изгоряла тази за предното стъкло и временно размених маркучите с този за задното стъкло , след известно време си купих някаква китайска помпа за 15 лева на която имаше два извода в зависимост как е закачен поляритета на електромотора , запуших единият извод и запоих кабелчета на изводите до оригиналната букса , защото не са същите. И трите помпи се намират в дъното на стъкломиещото отпред зад предната броня и за да се стигне до тях се сваля бронята . Ако имаш запушени маркучи въпреки това трябва да чуваш работата на помпата при включен контакт. Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ЦР-В 2 и при мене проблем има задното стъкло и дясната пръскалка на предното стъкло.Вода до задното недостига или и аз незнам,а иначе установих,че само при светнати фарове почва да пръска и на фаровете,изгася ли ги спира да пръска на фаровете.Няма как да ти помогна и аз имам проблем с задното и предна дясна,въпреки че пълня резервоарчето до горе,тъй като си мислех ,че не му стига водица.Въпреки всички опити не пръскат.Пробвах с опит,като запуша с ръка лявата за да се отпуши дясната,този метод съм го пробвал на едно пежо и проработи,но тука не.:(/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ослушайте се дали бръмчат помпичките когато пръскате, пък после ще разясняваме възможни причиниПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята хонда протече от едно ге-образно съединение - има дупчица по средата и оттам протече пред пасажерското място. Преди да сваля бронята ги пробвах - пръскаше само пред шофьора. Трябвя ли ново или може да се замени от друг автомобил с пръскалки на фаровете, ако не намеря от хонда цр в 2000г. по автоморгите. Не че е толкова важно , но ми е гадно ако нещо не работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gibo , проблемите със запушването идват точно от тези ГЕ-образни пластмасови снадки.Обикновенно там се запушва, или самите пръскалки са затлачени / при мен 2-пъти вече се случва/.Разглобяваш пласмасите, разкачаш и промиваш /продухваш/ със силна струя вода/ маркучите и тези Ге-образните снадки, а пръскалките за стъклата,с тънка тел или игла но от задната страна, където се нанизва маркуча.За задното стъкло, след като си включил чистачката, трябва да завъртиш и задържиш врътката напред, за да пръска.Щом я пуснеш,сама се връща и спира да пръска. Така ли го правиш?Ако го правиш така и непръска отзад, поне чуваш ли помпичката да работи?Ако я чуваш - имаш запушване, иначе помпата може да е фира.Общо са 3 бр. помпи и евентуално можеш да използваш тази за фаровете, която според мен невърши никаква работа.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Емич помпата си работи .. чува се,когато пръскам да мия,но както казах само на фаровете и предното стъкло в ляво .. ами ще пробвам това което казваш,но да постопли малко че нямам гараж :) ,а вънка си е студ за сега,а за отзаде нищо недостига,ще ги погледна,малко слънчице да прокара.Засякох и горивото .. харчи ми 8,3 градско,и много се радвам :) навигацията оправих,но само музиката,а иначе четох че неможе да се намерят карти за България,диск нямам,но пак съм доволен все нещо е :) Поздрави!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, начина по който си го написал, оставам с впечатление, че мислиш че имаш една помпа, а те са три броя.Та, за да разбереш дали ти работи тази за задното стъкло, като запалиш колата, невключвай фаровете и невдигай лостчето към теб, за да пръска на предното стъкло, а пусни да работи задната чистачка и завърти лостчето напред и тогава слушай дали сработва помпата за задното стъкло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушай колегата "Еmicha1".Имах подобен проблем, но с друга кола и се оказа, че маркучето се смачкало в областта на пантите на врата на багажника, оправих нещата с въздух под наляганеПубликувано изображение , а вече съм решил проблема радикално изхвърлих задната чистачка и пръскалка + най-тъмното фолио на стъклотоПубликувано изображение

Редактирано от venciiii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак протече от същото ГЕ- образно съединение - през малката дупчица. Същото го бях сменял преди две години. Въпросът ми е - без него не може ли? Съединих двата маркуча с тръбичка и си работи - пръска на фаровете! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, след като работи и без него, значи може! :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Ако не намеря да го сменя ще караме така! :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...