Jump to content
shov

нормално ли е да гори масло VTI

Recommended Posts

колата се кара с MOTUL 10W40 полусинтетика от смяна до смяна колко е нормално да гори civic 1.6 VTI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми за някои двигатели около 200 грама е нормално за накои кило две е нормално тва е от значение състоянието на двигателя .Другото е от състоянието на маслото , ментак или не колко време не сменяно и тн. Ма е и нормално да се раздириш из форума за хонди що ручат :D масло ,независимо за къв двигател намериш ще е полезно да прочетеш .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двигателя е B16A2 с нормално каране него пипа с повече ръчки малко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се притеснявай нормално е да гори масло аз не съм разбрал да е измислен двигател който да не пипа грам също е нормано да го гори при ръчка просто сегментити при 8500 им е трудно да го оберът а и тоя двигател е на 15г. чесно да ти кажа не е нормано да ти гори над 2л. за 10000км. ама да ти кажа имам приятел с Клио 1.2 на който му гори 10л.на 10000км. и колата върви без проблем такаче гледай често маслото гледай да е над средата и карай смело ;)/>

Редактирано от CLERO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се притеснявай нормално е да гори масло аз не съм разбрал да е измислен двигател който да не пипа грам също е нормано да го гори при ръчка просто сегментити при 8500 им е трудно да го оберът а и тоя двигател е на 15г. чесно да ти кажа не е нормано да ти гори над 2л. за 10000км. ама да ти кажа имам приятел с Клио 1.2 на който му гори 10л.на 10000км. и колата върви без проблем такаче гледай често маслото гледай да е над средата и карай смело Публикувано изображение/>

 

да за тва и аз съм съгласен и ми е ясно БЛАГОДАРЯ все пак за което

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е зависи колко пипа. До 1л на 1000к изобщо не трябва и да ти прави впечатление по принцип.При 1л/1000км пробег си е за основен ремонт, ако не тече от никъде... А при нормално каране не тряба да го пипа по принцип, но това е ВТЙ, ръчкано е , на 15г е, така че 1л си е нормално, 2 при мародерстване...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди смяната на сегментите и каране само в лютеницата 1л. на 1000 км. . След смяната, каране още по-зверски, не го е близнaла.А първоначално 1300-1400 км. беше с някакво минерално 10/40 .... Така,че и да лапа маслълце в лютеницата трябва да е минимално(1-1.5л. на 10к км.) :)/>/>/> От 200км. е на Мотул 6100 10/40 и няма наченки да го яде...ps. колата не е евридейка,т.е. като се кара е само за гонки на макс

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...