Jump to content
TEHKO

Маслото стана черно

Recommended Posts

след смяна на маслото и филтъра маслото почерня за 5дена... щеката е много черно сякаш маслото не е сменяно никога.. та въпроса ми е това може ли да е утайка някъде от старото масло или просто новото е менте? колата по принцип се кара на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди смяната маслото и то ли беше черно?За старото става въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, обясниха ми ,че това масло с което съм в момента има добри миещи свойства и отмива мръсотиите иии на 1000 км е добре да го сменя отново и тогава ще видя ефекта уау :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е вече съвсем друга работа:D/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не работя в сервиз обаче масло да стане черно за 5 дни според мен не е нормално.Ако някой има логично обяснение нека го напише.Това да не е препарат за сваляне на нагари , че да почернее за такова кратко време ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кажи какво е това масло де :) може и друг да иска да си измие двигателя

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Repsol multivalvulas 10/40 продавача от който го купих ми изясни как стоят нещата :) понеже старото ми масло беше старичко и малкичко :D е полепнало и сега с новото го изчиствам :) като го сменя отново ще пиша дали ефекта е уау или разочарование :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и такива масла.Случвало ми се е да почернява и за 10 km.До колкото знам хубавите масла почерняват бързо.Така че не се притеснявай .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо всички си мислите,че едно масло като почернява и е кофти???Нали това му е една от функцииите да измива

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брат аз съм с репсол мултивалв...тия измиващите фафли къде си ги чул ?!?!?!? преди хиляда километра съм го сменил и малсото си е като ново. а между другото преждивременната смяна на масло води само до едно... смяна на мотора. масло се сменя на 10хил, 15хил или новите на 20 хил зависимост от колата и маслото и на една година. в началото и края маслото е боза. пич почернялото ти масло е или някой те е изментрил със смяната или си ревизирай мотора.

  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а между другото преждивременната смяна на масло води само до едно... смяна на мотора. масло се сменя на 10хил, 15хил или новите на 20 хил зависимост от колата и маслото и на една година. в началото и края маслото е боза.

По-голяма глупост отдавна не бях чел. Евала професоре :worthy:
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това тема с бисери ли е :blink: Защо все капацитети се обаждат и цапат темите :angry:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да трупат коментари най вероятно хах...Иначе за маслото ако наистина е бил много мръсен мотора нормално е да почернее толкова бързо.На мен ми се е случвало карах с менте Магнатек и мотора стана леш за 20 000 км.Естествено сега е като нов с намесата на едно от най доброто в класа си поне за мен масло Mitsubichi Motors DIAMOND PROTECTION.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От един час и се нагледах ,и невърви на Убаво работата ;) .Към автора сменяй си маслото с някакво изпитано , без миещи препарати в него :D ,и си карай колата ;) .А темата беше дотууук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...