Jump to content
marzocchi

Резерва на Сивик 1.5 Vtec

Recommended Posts

Колеги искам да ви попитам колко километра е резервата на Honda Civic 1.5 Vtec 1991г.понеже сипах 30 лева което е кум 11 литра и минах 150 км с леко каране но стрелката падна до долу след тези 150 км и колата почна да не върви както трябва и си сипах пак.Та мисълта ми е че трябваше да мина поне 40-50 км като падна до долу а едва ли щях да мина и 10км.И защо тези Civici нямат лампа.Ако има нещо се извинявам понеже съм нов тук и си купих Японката преди 4 дни.Поздрави на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти я остави без бензин и питай защо не върви..Тази резерва ако е от завода нормално да се дави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Близо 10литра успях да засека на моята пък вече колко км хич не знам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз незнам защото като ги сипах тези 30 стрелката се дигна почти до средата и като минах 150 км падна до долу и си мислех че ще имам поне още малко да мина тъй като трябва да има резерва :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го тествал с точност, но бях чел някъде тук из форума, че на мойта японка 1.5 втек-е резервата е за около 100 км извънградско... което при мен трябва да е около 5 л ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го тествал с точност, но бях чел някъде тук из форума, че на мойта японка 1.5 втек-е резервата е за около 100 км извънградско... което при мен трябва да е около 5 л ...

Колега, а като останеш на лампа колата пали ли нормално от първия път? Щото моята иска да и подкачиш на контакт 2 пъти и тогава пали нормално от раз. Това е когато е останало малко в резервоара само.А иначе резервата е 5л, за колко стига зависи от теб :) Редактирано от dumbeca

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам да не я оставям на лампа, но не съм имал проблеми с паленето, винаги е било от раз. Иначе разхода на колата за 100 км извън града по книжка е 5 л, това на кой колко му е тежък крака си го преценяваме сами :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На резерва, извънградско съм минавал 120км като карах с 90 км/ч. Добре че искочи една бензиностанция в нищото.Моята е обаче 6та генерация икономик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно като стигнеш резервата ти светва лампата Публикувано изображение

От станалите модели на хонда 1.5 има един голям плюс, ЛАМПАТА Публикувано изображение

 

Нормално на всичките коли резервата е за 100 км. Съмнява ме хонда да са напрарили нещо по-различно Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...