Jump to content
dobriyan

Смесване на вискозитети

Recommended Posts

Здравейте, имам един въпрос наложи ми да долея масло обаче не със същия вискозитет беше 0х30 и сложих 5х30 дали ще се пресече и принципно какво е най-доброто масо за Хонда Акорд 2004 дизел 2,2 i-ctdi 140 коня?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да се пресече. Добро е маслото което си сложил, карай с такова.

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво масло да сложа при смяна? Мислех 5х40, но не знам кое е най-добро и какви одобрения трябва да има?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е с филтър за твърди частици, по-добре 5/30, че ако стане за смяна ще трябва да продаваш колата, че да си купиш нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай колега, ама правиш глупости. Слагай само 0W30 дето покрива стандарта за двигателя и не смесвай масла никога. В UK Accord форума се коментират няколко такива Акорда със скъсани вериги - при всички тях се коментира, че са слагани масла различни от посоченото (0W30).Най-доброто масло за този двигател е 0W30, покриващо ACEA A1/B1 или A5/B5. Слагай или оригинално (което всъщност е Кастрол) или има хубав Repsol Turbo-Life 0W30. Аз не бих сипвал друг вискозитет.

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже виждам, че колегата civicgonemad ми е турил минусче (в което няма нищо лошо), но може ли като слага минусчета да каже с кое не е съгласен, имайки преки наблюдения върху двигателя, а не да си кюта :)Ето източници на информация защо веригата се къса при кофти поддръжка (и най-вече кофти масла) от наблюдения на други собственици и потърпевши:http://accordownersclub.co.uk/7th-generation-accord/1406-cdti-timing-chains-oil-pump-chains.htmlhttp://typeaccord.co.uk/forum/topic/4767-faulty-timing-chain-advice-needed/http://www.civinfo.com/forum/honda-accord/46603-honda-accord-rattle-noise-honda-accord-ctdi-tiiming-chain.htmlИмайки предвид, че веригата е едни 1100лв със смяната, а двигателя едни 3-4 бона от морга, аз не бих си играл с маслата.При мен осезаемо след смяна на маслото (което е оригинално и сменям по-рано от дадените по сервизна книжка 20 хиляди километра), шума на веригата намалява (а тя е сменена преди 30-40 хиляди за горепосочената сума). При този двигател преди фейслифта (2004-2005), веригата е голяма слабост и това е добре известно.

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди по-малко от месец идва един клиент със Сивик, с този мотор, да видим кво тропа. Ми кво да тропа - верига! "Майсторите" в друг сервиз, при обслужване му налели 5/40. Сега е с 0/30 + добавка, и тропането едва се усеща.Та тетака :cool:

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам , и да добавя че дали е с филтър за твърди частици или не зависи от къде идва колата ;) Почти съм сигурен , че конкретния 2004-та е без такъв филтър , което е плюс :) Що се отнася до смесването - не е проблем , че си смесил двата вискозитета , новите масла ( от последните години ) няма проблем да се смесват ако се налага ! Но не е добре да се прави постоянно или да се кара повече километри с такова ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе колеги вия как ги изнакзвахте аз тр тогава да е ориентирам мойта с дюзите проблем зацапана геометрия колектора слобост сега пък веригите се късали аз и направих основен ремонт викам ще карам вече читава кола то си е взех да е права набиване на пари за нищо

Редактирано от jastin
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как го пишете този български език бе хора,на всичкото отгоре е и редактирано - срамота :dry:

Редактирано от schnapps

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...