Jump to content
Nasko 1.4is

Сивик 6 - слаби фарове въпрос

Recommended Posts

Здравейте колеги! Моля да ме извините ако не съм уцелил раздела.Накратко - фабричните фарове светят слабо дори и с Осран Найтбрейкър-а и ме дразнят. Обмислям слагането на нови с лупи и ксенон и евентуално според това, което се намери да имат и дневни светлини, но това само като бонус ако има.Също така ми е важно да не заслепявам колегите срещу мен. Като цяло идеята е да си го купя комплект и да си намеря някой, който ще го монтира. Не бих се наел да си правя ретрофит на старите фарове или каквото и да било в час по трудово, защото не ги разбирам нещата. Въпросите, които ме интересуват са:1. Наясно съм че най-вероятно ще се купи някое китайско изпълнение и че не може да са ми огромни очакванията и все пак ще свети ли по-добре и какви дефекти могат да се очакват.2. При слагането на такива фарове ще последват ли проблеми при технически преглед и при спиране от катаджии под път и над път.3. Ако някой ползва такива, а знам че има доста сивици с такива фарове, да сподели впечатления от конкретни модели и да дадете насоки от къде да си закупя и/или къде монтират без да си оставят ръцете.(ако линковете се считат за реклама ги давайте на лично)4. Повечето от моделите, които видях са с крушки H1. Ако правилно съм разбрал това предполага ксенон само на къси а дългите са до тях халоген с рефлектор? Има ли Би-ксенон модели?Засега май това е всичко, за което се сещам. Благодаря предварително! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще слагаш ксенон ще свети добре и без лупи и при това ще е би ксенон .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я по добре далече от ксенона че и без тва вече е забранен, ако не е оригинален.Ако са пожълтели фаровете, има тема, потърси. С шкурка и после се пастира, не се сещам точно но ставаха като нови и колегите които са го правили пишеха че има голям ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако слагаш лупи,никакъв проблем за ксенона,няма да заслепяваш и светлината се концентрира много по-добре. Как пък ще познаят фабричен ли ми е ксенона?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я по- добре разбери защо не ти светят фаровете... с осрама трябва да светят доста силно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами проблема е решен за добро или за лошо. Благодаря за отговорите, колеги! Иначе с осрама не че не свети прилично, но при мокър път и други светлинки от реклами и лампи си е кофти или съм за очила :unsure: . Та ето това е резултата:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Определено сега осветеността е по-добра, а и не заслепяват насрещно движещите се изобщо, даже ми се вижда да светят една идея по-ниско отколкото трябва. Дългите са си халоген крушка на рефлектор и те светят прилично. Засега съм много доволен и ще пиша ако имам други наблюдения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...