Jump to content
ibarnev

Смяна на крушки на бутони от таблото

Recommended Posts

Здравейте,може ли някой да ми каже как да си сменя крушките на следните бутони на таблото...Бутон за отваряне и затваряне на шибидака(люка)Бутон за Круиз контролаБутон за Вкл./Изкл. На подгряване на огледалата и задното стъклоБих отишъл в сервиз обаче за такива дреболии ,едва ли някой ще ме вземе на сериозноТоест интересува ме как да стигна до тези светлини(страхувам се,че ако започна ,без да имам идея ще направя повече поразии)Благодаря ви предварително....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С подходящ инструмент-малка тясна отвертка,дамска пила за нокти,нещо от тоя род внимателно се избутва бутона на горе.Може с 2 инструмента от двете страни.Крушките са отстрани и са по 2 броя.Една за функцията и една за габарит.Имат специализиран цокъл,развива се с обикновенна права отвертка.Отиваш на магазин за електроника-Конрад например.Купуваш 12 в. крушки без цокъл диаметър 2,5 мм дълги 4-5 мм.Махаш старата слагаш новата ,като усукваш жичките по схемата на оригиналната,отрязваш,завиваш и щракаш в таблото.Не бих върнал клиент и за най-малката дреболия 10 лв са си 10 лв :)Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехеее,благодарско...от сърце...това си е вече друго нещо....честно казано ,аз си мислех ,че трябва първо да свалям съответните панели,табла и после отзад да вадя бутоните,а така щом направо отпред ги вадя си е друго нещо(въпроса е някой да ти каже)Много мерси за бързия отговор Markony;)

Редактирано от fenabg
цитати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях лампите на бутоните за аварийните и за подгрева на задното стъкло. Махнах конзолата с часовника и радиото и ги избутах от вътре навън 2та бутона. После както е описал колегата за крушките : )

Редактирано от Dragijev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти снимка: Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно,така е правилния начин ако не знаеш как е закрепен бутона.Ма с практиката се научават.Вътре презарватива ,че цветен да не ви притеснява.

Редактирано от fenabg
цитати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре....бутоните на VSA/Cruise Control и за управление на люка отгоре ги свалих(слава богу без излишни поразии....благодарско на на Emicha1 за картинките да видя къде са щипките)А сега такива крушки от къде ....попитах в Conrad казаха че там не предлагат такива?Някакви други идеи от къде?

Редактирано от fenabg
цитати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това са елементарти крушки,на които крачетата са от по дълга тел и струват по 50-60 ст.!Има ги почти във всички магазини за аксесоари!Използваш твоите фасунчици , вкарваш крушките в фасонката,намотаваш телчетата /краката / ,на нея и си ти!Като сваляш старите виж как са омотани! На "Симеон" между канала и "Одрин" до автомивката на ъгъла ,има хубаво зареден магазинче!Има всякакъв размер,цвят ,фасунчици......

Редактирано от emicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...