Jump to content
GS=

Питане за размер на джанти 17"

Recommended Posts

Здравейте, ще паснат ли джанти за сивика на 7J , ET35, 17"? С какви гуми? Също с централния отвор как стоят нещата - в конкретния случай е 68мм. Изнесена ли ще стои спрямо калника? Всякаква информация би била полезна. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ще паснат ли джанти за сивика на 7J , ET35, 17"? С какви гуми? Също с централния отвор как стоят нещата - в конкретния случай е 68мм. Изнесена ли ще стои спрямо калника? Всякаква информация би била полезна. :cool:

Здравей,да ще станат на Сивик!Ще стоят малко изнесени,по принцип допустимия размер ЕТ за Сивик е от 35 до 45.Гумите по калкулатор трябва да са на 40 високи,но можеш да събереш и 45 (тогава ще има отклонение в скоростомера).Аз карам с 17-ки , Ет 40 , 7J, с гуми 205/40/17.За централния отвор на Сивика е 56.1 мм,правиш си едни втулки от 68 мм на 56.1 и готово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ще паснат ли джанти за сивика на 7J , ET35, 17"? С какви гуми? Също с централния отвор как стоят нещата - в конкретния случай е 68мм. Изнесена ли ще стои спрямо калника? Всякаква информация би била полезна. :cool:

Здравей,да ще станат на Сивик!Ще стоят малко изнесени,по принцип допустимия размер ЕТ за Сивик е от 35 до 45.Гумите по калкулатор трябва да са на 40 високи,но можеш да събереш и 45 (тогава ще има отклонение в скоростомера).Аз карам с 17-ки , Ет 40 , 7J, с гуми 205/40/17.За централния отвор на Сивика е 56.1 мм,правиш си едни втулки от 68 мм на 56.1 и готово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Walker Japan 17ките тежат ли на мотора, губи ли се от ускорението??? С кой мотор е твоя сивик?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Walker Japan 17ките тежат ли на мотора, губи ли се от ускорението??? С кой мотор е твоя сивик?

Със 1.5 114 коня в-тек.Ами мойте джанти се сравнително леки около 8 килограма тежат и разлика има,но не е нищо фрапиращо при нормално каране,за стартове и дръпки има драстична разлика.Много зависи от джанти и гуми.По скоро возията се променя,особенно по паваж.Но пък колата става по приятна за каране извън града,по-стабилна е,усещането е по-сигурно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото, колега. И аз съм с този мотор и се замислям за 15ки, за да не се изгуби динамиката толкова :)П.С. Имам само по 2 мнения на ден и затова чак сега отговарям :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлега джантите ще стоят доста добре,аз съм виждал и с 18ки с 215 35 18 гуми няма проблеми .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно теглото им .. колко тежи средно например една желязна 14", същият размер такава алуминиева и колко ще тежи една 17"? Какво тегло ще говори за една 17", че е лека?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.wheelweights.net/ има един бутон на сайта "wheel weights list" отваря ти екселска таблица и има теглото на доста модели и размери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...