Jump to content
Mitiska

Залята лява част на двигателя с масло

Recommended Posts

Днес си вземам колата сичко точно и ми казват ами стана фал полята е с масло цялата лява половина отпред шофьора.Лошото е че имам там би ксенон система и по едно време днес като карах малко почна да пуши....... и мирише страшно.Някой познати ми казват да се мъча да го махам с спирт и парцал, други ми казват да я водя на автомивка да я мият с вода нея част,притеснявам се да не стане по зле и да не дадат на късо кабелите или баластите.Ще приложа и снимки.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека да сподели решение http://www.snimka.bg/?album;aid=708090 7 снимки са моля разгледаите ги внимателно всичките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ксенона не знам обаче аз лично 2ра кола си мия спокойно направо с маркуча и препарат за обезмасляване и съм нямал проблеми.Не слагам нито наелони да пазя кабели нито нищо.Само гледам да не пръскам с високо налягане от близо и така.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая хидравлика яко е изригнала.... смени си пистовите ремъци ако са омазани, не са маслоустойчиви а съм виждал как хидравлично масло прави дупка в асфалта. 100% и ДВГ тампона под гредата е накиснат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ги измия с нещо? Вода спирт или една автомивка няма ли да помогне на двигателя ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай смело на автомивка няма да има проблем,ако толкова те притеснява ксенона свали го,той е на букси;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А обезмаслител няма ли да ми свърши работа ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А обезмаслител няма ли да ми свърши работа ?

Ще ти свърши работа, но отчасти. Махай всичко гумено, което е вече пропито с хидравлична течност. Остави двигателя да поработи по-дълго за да обгори, защото едва ли би имал достъп до всички омаслени повърхности за да ги почистиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Концентрирано безконтактно или силен обезмаслител ще стане като нова! За ксенона не се притеснявай букси и всички свръзки имат попринцип гумени уплътнения така че ти си на ход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимаш си едно"мелио"/най-ефикасен е/ и пръскаш яко. Пушиш една цигара и поливаш с вода. 5-6 литра ще стигнат. Палиш мотора и караш да загрее. Отваряш капака и пушиш 2 цигари. После не би трябвало да мерише на масло. Аз така си полях половината мотор, барабар с ламарината на изпускателя. На ксенона нищо му няма. Ако свирне ремък- смени го.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...