Jump to content
Sc00by

Фарове

Recommended Posts

Здравейте тази вечер за нещастие установих ,че десния ми фар е изгорял и тъй като смятах и да ги подменям с нещо по добро бихте ли ми предложили някакви крушки , който да светят добре и в същото време като ги погледнеш в тъмното да не седят като напикани :lol: по бяло да свети. И втория ми въпрос как по-дяволите се сменя тая крушка днес гледах гледах целия фар ли трябва да сваля.... Хонда Сивик 1997 седан Англичанка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Philip e-xtreme vision plus 100% това ти трябва колега, ще ти светне пред тебе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде мога да ги закупя и ква е схемата със смяната ?

Редактирано от Sc00by

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде мога да ги закупя и ква е схемата със смяната ?

от интернет можеш да си купиш има и H4 обаче за 50 лв крушката .... предпочитам си Osram :) а за смяната махаш кабела с накраийника > махаш маншончето> телчето или скобата или както там му се казва просто се измества и крушката излиза :)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз може и да успея да ти ги набавя за 40-50 лева комплекта. Ако искаш кажи и утре ще проверя. Само ми кажи дали са h4 или h7.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За англичанка са H4,гаранция!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите, имам хонда сивик 2000. Вчера ненадеино ми изчезнаха мигачите и авариините.....Дали може някои да ми каже доколко е сериозно...и колко може да струва? Благодаря ви предварително Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте тази вечер за нещастие установих ,че десния ми фар е изгорял и тъй като смятах и да ги подменям с нещо по добро бихте ли ми предложили някакви крушки , който да светят добре и в същото време като ги погледнеш в тъмното да не седят като напикани :lol: по бяло да свети. И втория ми въпрос как по-дяволите се сменя тая крушка днес гледах гледах целия фар ли трябва да сваля.... Хонда Сивик 1997 седан Англичанка

Колега и аз съм с "англичанка" и в карам с лампи на Osram, мисля, че може да пробваш с тях.Имат малко по-добър светлинен добив от останалите. Пробвай с Osram Night Breaker или Osram cool blue. Относно смяната колегата Микеланджело е описал как точно става. Успех!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То май като цяло за 6та ген. системата със сменяне е една и съща за всички модели (hech, coupe, sedan...). Аз също съм с Osram Night Breaker Plus и съм доволен от осветяването на пътя... Преди това бях с едни китайски, 100W, но ми стопиха леко буксите. Наистина светеха супер здраво, но си имаше цена ;).Та с 2 думи и аз препоръчвам Osram. 30-тина лева са, но са добра инвестиция според мен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях си взел филипс - изкараха година и нещо.Относно смятана (по спомен): първо разкачаш края на кутията на въздушния филтър и може би разширителния съд на антифриза. Като погледнеш фара - отзад се вижда една черна гума. Дърпаш я (може да се наложи да приложиш повече сила). Тя принципно покрива конекторите на фаровете и ги пази от влага. Като я извадиш - трябва да видиш кабелите и накрайника, които са включени в рефлектора. Махаш накрайника - моя заяжда адски много и го махам трудно. Когато си готов и с това, трябва да видиш 3те крачета на крушката. Опипай основата - има щипка. До колкото си спомням се разтваряше настрани (наляво и надясно) и след това пада надолу - тя освобождава самата крушка. Махаш старата, слагаш новата (трябва да пасне добре) и след това обратната процедура.P.S. Опа... не видях, че вече Mickelangelo е писал за смяната.

Редактирано от tsurko
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите да днеска се пробвах и успях да я сваля утре ще си потърся и Osram или Philips зависи важното е да не преча на колата която идва насреща защото често пътувам вечер и съм попадал на какви ли не идиоти по пътя с скапани фарове... А да и още един въпрос за поставяне на дневни светлини от този сорт Публикувано изображениеМнение търся къде се правят и какви пари са защото гледам цените варират от 30 до 300 лева... заслужава ли си да се дават толкова пари не си ли заслужава :)

Също така колеги търся ефекта на бяла светлина когато погледнеш колата нощем а не жълтите фарове доколкото четох май точно Philips i Oram Night braker за Cool blue май не са точно това което търся

Редактирано от Sc00by

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...