Jump to content
stomanata

Разход на ЦР-В

Recommended Posts

Здравейте,Видях една тема, където си обсъждаха при каква скорост колко се променял разхода, обачене видях да пишат за конкретен модел, а и това е приблизителни засичания.Та, интересува ме за ЦР-В 99-та с мотор B20Z1 какъв е по документиразхода (градско, извънградско и смесен). Гледах в дебелата книжка, а също такаи в аутодата, но така и не ги видях тези неща....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,CR-V 99г. B20Z1 обикновена ск. кутия - на градско 9,6 до 9,2. На извънградско 7,6 до 7,2 даже веднъж съм засякъл и 7,0 ! На извънградско смесено с планинско(петроханско) 8,2-8,0 до около 7,6. По документи за извънградско си спомням, че пишеше 8,6 среден разход. Къде съм го чел това по документи не помня. Без газова уредба съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че навсякъде се пишат двигателите по този начин B20Z1, но на мен нещо не са ми ясни тези означения. Кой мотор е 127 коня и кой 147 при първа генерация?На моята книжка за колата (147 коня) градско на бензин пишеше 12,5 л/100 км, а извънградско 8,5 л/100 км. На газ ми дава 9,5-10 извънградско и 13,5-14 градско (на много късо разстояние се кара колата - 3-4 км).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че кво неясно има :) "големия" е В20Z* малкия В20В* има ги в модификации 3 и 1 ква е разликата между В20В1 и 3 не знам, може би за къде е произведен. Не знам що обаче в аутодата В20Z3 го дават 128 коня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Мерси за отговорите за разхода.В една от другите темих бях чел, че като се кара с 90-100 км/ч гори и към 8 даже, а като се започне 120 и нагоре и доста се вдига разхода (от край време се знае за над 120) :)Та като тествах Троян-Пловдив и не съм вдигал повече от 100 (на моменти само до 110) и ми излезе около 10.А за двигателите бях пуснал преди тема за конете и за означенията.Обаче в аутодата моят мото б20з1 го дава 147 коня и дава, че е с 16 пиновата букса.Обаче моята кола е с 3+2 пиновата и в КАТ са я регистрирали като 128 коня :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vtec двигателя гори към 7-8 извънградско. Имам приятел с 2-ра генерация и казва, че неговата харчи толкова. И аз като купувах се подлъгах по по-нисък разход, но и така съм доволен, особенно на газ.

Редактирано от Plamen_ni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Мерси за отговорите за разхода.В една от другите темих бях чел, че като се кара с 90-100 км/ч гори и към 8 даже, а като се започне 120 и нагоре и доста се вдига разхода (от край време се знае за над 120) :)Та като тествах Троян-Пловдив и не съм вдигал повече от 100 (на моменти само до 110) и ми излезе около 10.А за двигателите бях пуснал преди тема за конете и за означенията.Обаче в аутодата моят мото б20з1 го дава 147 коня и дава, че е с 16 пиновата букса.Обаче моята кола е с 3+2 пиновата и в КАТ са я регистрирали като 128 коня :)

Ми ще черпиш :) 50 лева по малко данък :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редно е.Обаче не помня кои са били на смяна, когато са я регистрирвали :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Видях една тема, където си обсъждаха при каква скорост колко се променял разхода, обачене видях да пишат за конкретен модел, а и това е приблизителни засичания.Та, интересува ме за ЦР-В 99-та с мотор B20Z1 какъв е по документиразхода (градско, извънградско и смесен). Гледах в дебелата книжка, а също такаи в аутодата, но така и не ги видях тези неща....

http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=12343 Ето тук пише за твоята хонда......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Видях една тема, където си обсъждаха при каква скорост колко се променял разхода, обачене видях да пишат за конкретен модел, а и това е приблизителни засичания.Та, интересува ме за ЦР-В 99-та с мотор B20Z1 какъв е по документиразхода (градско, извънградско и смесен). Гледах в дебелата книжка, а също такаи в аутодата, но така и не ги видях тези неща....

http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=12343 Ето тук пише за твоята хонда......
По скоро това е за неговата http-~~-//www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=12342Разход (в града) 11.9 (12.7) л./100 км.Разход (извън града) 8.4 (8.4) л./100 км.В скобите май е за автоматиците...... :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Март 1999 Моделът е леко модернизиран. Външните промени засягат предната броня и седалките на водача и пътника до него. Мощността на двулитровият двигател се покачва на 147 к.с., а средният му разход е намален под 10 л./100 км.

http-~~-//fakti.bg/avto/1654-honda-cr-v

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...