Jump to content
honda_lv

Въпрос относно много странна конфигурация

Recommended Posts

Здравейте колеги, преди известно време си купих civic 5g с мисълта, че е d15b2 мотор, но нещата се оказаха много различни. След като ми докараха колата се оказа, че на блока на мотора пише d13b2, за сметка на това беше с инсталиран пълен инжекцион като на d15b7/8 серията, с какъвто двигател ми излиза и по номер на рама. Мислех си че само това е пипано, но след като най-вероятно съм пробил гарнитура на глава и реших, че искам колата да тръгне. Потърсих d16z6 глава, но останах крайно изненадан, когато отворих да видя какъв ми е компютъра. Ecu-то се оказа p1g от англчанка, пише UK limited на него. Та сега на въпроса: Каква глава в крайна сметка мога да сложа на този двигател без да сменям много други работи? Мога ли да му сложа оригиналната за този компютър d15z3 глава, която е със vtec-e или не е добро като идея. Търся някакъв съвет? В момента главата ако не се лъжа си е оригиналната от d13b2 защото си пише на нея honda 16valve и изглежда точно така.

Редактирано от honda_lv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек напълни форума с теми за тая кола :) Кажи какво точно имаш и какво точно искаш за да ти кажем как ще стане и какво ти трябва. Явно колата ти е някакъв микс от много други хонди но ако искаш да тръгне втек-глава и п28 компютър няма да ти се разминат и цената почва от 350-400 лв само за тия двете. Вземи сложи някакви снимки да видим за какво става въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми колега преди слагах снимки и задавах въпроси и никой не ми помогна и точно поради тази причина почнах да търся по чуждите форуми и се оправих сам до сега, но специално за този компютър не намерих нищичко. Въпроса ми е простичак, мога ли да сложа втек глава на p1g компютъра или не? И ако може коя точно ще стане с най-малко преработки. Четох, че този компютър е от д15з3 и точно заради това и попитах дали няма да стане с такава глава да сложа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че форума е за това - По-грамотни и разбиращи хора, които вече са преживяли проблемите на другите да им помагат. Ако не е така кажете да не пиша повече теми, а да търся помощ на друго място....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това е снимка на мотора!

Пише d13b2 на блока, останалата част от него изглежда точно като d15b8 мотора, който излиза оригинален по рама.

Публикувано изображение

Това е компютъра, ако трябва ще го отворя и вътре да го снимам.

Идеята ми е следната: Най-вероятно ми е пробила гарнитура на главата и вместо шлайф да правя на тази (която смятам за д13б2 глава) да сложа директно нещо по-добро, а именно ВТЕК. Искам просто да знам има ли глава, която ще пасне на този компютър, за да не се налага да давам още 200 лева за нов? И ако някой може да ми даде подробно инфо какво точно ще ми трябва за СУАПА с нея. Това е всичко, благодаря на всеки който ми помогне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега !!! с риск да прозвуча грубо ! ще напиша два реда .Така както ти се изка не става ,още един път да си вдигнеш темата преди някои да е писал и текста на поста ти да има нещо от сорта на втория цитат и бия катанеца !!!

Като гледам ама хич не ти се чете, а чак така пишеш че някои да доиде с частите и да я направи .А мани другото е и задължен .Това е форум и всеки пише пожелание а не насила и по задължение!!! !!!

 

 

 

Еми колега преди слагах снимки /каде и защо ги няма пак/ и задавах въпроси и никой не ми помогна и точно поради тази причина почнах да търся по чуждите форуми и се оправих сам до сега/и какво намери/, но специално за този компютър не намерих нищичко/а добър ден и пак тук/. Въпроса ми е простичак,/изобщо не е простичък щото не е зададен правилно/ мога ли да сложа втек глава на p1g компютъра или не/можеж ако питаш за една върху друга/? И ако може коя точно ще стане с най-малко преработки. Четох, че този компютър е от д15з3 и точно заради това и попитах дали няма да стане с такава глава да сложа? А идеята каква е ?

 

Мислех, че форума е за това - По-грамотни и разбиращи хора, които вече са преживяли проблемите на другите да им помагат. Ако не е така кажете да не пиша повече теми, а да търся помощ на друго място....

 

Се га по темата .Отговора е още в 3ти !!! !!! пост .Глава с добро желание моо сложиш от всяка Д серия .Ма поне да знаеш какво изкаш да постигнеш .Кат си се фанал за тоя тъп комп се едно в него е разковничето ,не не е там!

Да сложа ли от икономик или друга ,каквато и да сложиш евентуалния комп има нужда от настроики .Поради простата причина че тая кола е правена 1.3 карбуратор . А не с евентуалната периферия .

Какво ти трябва ако разгледаме че ще сложиш тиква от д16з6

Карниотури за същата ,ремък за същата ,раздвижна ролка ,делко за същата или такова което ще работи с най болния проблем КОМПА .А тои трябва да е чипнат !!!,с поставен чип ,И в чипа да има таблици за д13 с витек !!!

 

сега моо питаш ти , пада ти се ред ;) .И без да се цупиш .Че па по въпроситети има доволно писано :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти можеш ли да ми го настройш този комп да управлява главата д16з6 и ако не някой може ли да го настрои. Защото всеки досега който попитах ми каза да търся компютър P28, а на мен ми е проблем да дам още 200 лева за компютър, защото съм студент и не изкарвам много пари в момента. Не ми звучи грубо, даже се радвам че ми обясни как стоят нещата. Чел съм доста твои теми из форума и знам, че си много грамотен и разбираш от нещата. За това ти благодаря и за адекватния отговор. Целта ми е да постигна или икономия или повече вървеж, и 2-те неща еднакво ме устройват и заради това се насочих към втек главите. Извинявам се ако съм изнервил хората с неадекватните ми въпроси, просто се уча в движение и ми се иска да си направя колата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш пари въобще не се хващай да правиш каквото и да било. Шлайф на старата глава, нова гарнитура и толкова. Чип и настройка никой няма да ти направи без пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам помощ без пари, колко струва чипа и настройката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В друга тема колегата Крис-барнес каза:Няма как да ти каже никой фиксирана цена, защото това зависи от човека, който ти прави колата. Все едно е да питам, колко излиза един сивик? Не дефинираш точно нещата, затова няма да получиш точни отговори. Настройка на пътя, или на дино? Час на диното в ХЕЕД е 150лв ако не ме лъже паметта. За цени на мапване няма да говоря да не обидя някой.За инфо и цени за чипване и ремапване може да се обърнеш към колегата GeFi's Garage.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...