Jump to content
Bionect

Скъсан болт на главината

Recommended Posts

Колеги, някой ако е имал такъв проблем или знае как да се отстрани да помага. Става въпрос. че резбата на единия болт на предното ляво колело повлече. Та въпроса ми е може ли да се избие този болт и да се подмени или трябва да търся нова главина, а да и да попитам как аджеба се избива главината :blink:, че отскоро съм с Хонда. Колата е Сивик Спорт, 7ма генерация ,1.6 втек мотор 2003г.Благодаря предварително, Поздрави! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избиват се. Отиди в някоя морга с наличен някой друг Хондов екземпляр и може да си решиш проблема още днес както се казва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам и при мен се скъса един, а другя беше тръгнал, свалят ти главината избиват шпилката и на фрезист за 2 ч. беше готова. Май на 7-ма трябва да ги навиваме на ръка :D

Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а при 6-та хеч, как става тази манипулация? Днес и мен ме сполетя това нещастие, толкова лесно не скъса, направо не можах да повярвам. Как става свалянето на главината? Трудно ли е ? И от къде мога да си купя болтове?Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови шпилки от морга или магазин или стругар . Избиват се . Обаче има един тънък момент . При самото избиване шанса да извие лагера е доста сериозен . Най - добрия вариант е , ако не може да се поправи резбата направо една главина 2ра ръка и готово . Аз поне така направих . Едната беше заминала , другата превъртя и я рязахме с флекса . После направо една главина 2ра ръка , оригинална и проблема се реши за нула време . :cool: п.п. От тогава ме мразят гумаджийте - не давам с пистолет да ми сменяват гумите или ако го правят - първо на ръка я слагат , пищака на 2 и проверка с ключ после :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как ще извие лагера , да не получи мозъчно сътресение и да извие от болка ?Разликата -аз какво направих иразликата - какво ми направиха по колата ..е много голяма сиреч ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да стана много нахален, бихте ли ми обяснили кое и как се сваля поетапно. Не съм толкова схванат в ръцете и предполагам , че ще се справя. Бих искал ако може с някакъв чертеж или просто някой да ми обясни тънкостите, тъй като просто ми е писнало от "майстори" и се стремя рядко да посещавам такива.Много ще съм благодарен на всеки който помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро и аз се сблъсках с този проблем ама на двете задни главини :D За мен пробвах начина оказан в клима ама... се стигна до крива главина с чука :X За това реших а сваля главината от оста и крайния резултат беше за 2 часа 4 сменени шпилки на двете задни главини ;) Като това включваше сваляне на джанти , главини , избиване/набиване на шпилки и обратно цялата суматоха ;) Не е сложна работа, но си е играчка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Самата смяна не е трудна,въпроса е че никой не иска да си даде само шпилките ;)/> . А за нови от магазина незнам ... За мене най-добре на стругар и по възможност познат ;)/> . А някой дали знае дали предните и задните шпилки са еднакви :huh:/> ? А това за майсторите,има и такива които знаят какво правят ;) .

Редактирано от honda 1.3 16V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На англичанката преди времи имах подобен проблем и тогава звънях в Бултрако и Карада - там не продават само шпилки отделно, а цялата главина....От автоморга може да се намерят, не е задължително да са от Хонда, аз лично си намерих от Роувър и станаха. Доколкото си спомням, проверявах в http://japancars.ru/cat/honda/ и http://www.hondapartsnow.com/ и така наречените "шпилки" или BOLT, WHEEL бяха с еднакви парт номера и цени за предни и задни - около 4 $ бр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...