Jump to content
goblin

The Battle 2012 - Germany vs Japan - 23 Септември

Recommended Posts

Връзка на събието в фейсбук - http://www.facebook.com/events/248671695253432/?ref=tsТочно две седмици остават до битката на година - The Battle 2012. За трета поредна година немски и японски отбор ще се изправят един срещу друг в три дисциплини - Тайм Атак, Дрифт и Драг, за да определят на пистата, кои автомобили са по-добри. Спорът между феновете е от дълги години, но едва през 2010-а година за първи път бе организирано събитие, в което с реални резултати да се определи победителят. Две поредни победи за отбора на Германия до момента, но дали в третото издание на Битката резултатът ще е отново в тяхна полза - предстои да разберем на 23 септември на писта Дракон.Месец преди да се състои Битката на 2012 год., новият капитанът на японският отбор e Стефан Петров - един от доказалите се дрифтъри в България. Стефан прие поканата и веднага се зае с трудната задача да организира японците за по-малко от месец.ПРОГРАМАНеделя 23 септември10:00 - 11:00 Тайм Атак - свободна тренировка11:15 - 11:45 Тайм Атак - квалификация12:00 Тайм Атак - Старт Германия12:20 Тайм Атак - Старт Япония13:00 - 14:00 Дрифт - свободна тренировка14:10 - 14:40 Дрифт - квалификация15:00 - 16:00 Дрифт - Топ 816:30 - 17:00 Драг - свободна тренировка17:05 - 17:20 Драг - квалификация17:30 - 18:00 Драг - Топ 8Ето ги и самите правила:Битката е разделена на три дисциплини - Тайм Атак, Дрифт и Драг. Тайм Атак ще се проведе на принципа на решетката, като всеки отбор ще стартира отделно и ще измине дистанция от 10 обиколки. На всеки участник ще му бъде засечено общо време, което ще бъде разделено на броя на обиколките и по този начин ще се получи средно време за обиколка на всеки от тях, което ще бъде сравнено с това на всички участници в Тайм Атак. Така ще бъде направено и класирането от 1-во до 10-то място, като победителят ще вземе за своя отбор 10 точки. Вторият - 8, третият - 6, четвъртият - 5 и така до осмият, който взима 1 точка. Тези, които бъдат класиране на девете и десето място, не взимат точки за отбора си. Същото разпределение на точките е и за дисциплините Дрифт и Драг. Тук обаче първите четири позиции ще бъдат разпределени на принципа на директните елиминации, а от пето до десето - според резултатите от квалификациите. Отборът-победител ще се определи на база повече събрани точки от всички участници във всички дисциплини.Дисциплината Дрифт, ще се проведе на същото трасе, както бе през миналата година.Дисциплината Драг, ще се състои на 1/8 миля.Всеки отбор се състои от минимум 9 и максимум 15 титуляра, както и не повече от 5 резерви. Всеки капитан трябва да подготви поне по 3 участника в дисциплина и не повече от 5, като в това число не влизат резервите на отборите. Самите резерви ще вземат участие в тренировките и квалификациите за съответната дисциплина, за която са записани от своя капитан и по негова преценка могат да заменят някой от титулярите, а също така и при евентуален технически проблем с някой от тях.Всеки отбор трябва да има в титулярния си състав поне по един представител на 4 различни марки автомобили. За отбора на Германия могат да вземат участие следните марки: БМВ, Ауди, Опел, Фолксваген, Порше, Форд и Мерцедес. За отбора на Япония марките са следните: Мицубиши, Субару, Хонда, Тойота, Лексус, Инфинити, Нисан, Сузуки, Акура и Мазда. Също важна подробност е и това, че един участник може да бъде записан за участие само в една дисциплина, както и това, че с един автомобил може да участва само един участник.

Редактирано от goblin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е,немците са много повече и по-ефтино се правят да вървят по пистите!Японеца навлезе масово в държавата от 2002-ра год. ,а немеца е тук от 1988.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина са много. Но това не ни пречи да се саберем. И да покажем , че и ние не сме малко. Не съм ходил на сбирките в Пловдив понеже за момента работата не ми го позволява, но ако искате може да трагнем заедно от Пловдив. Моята не е доваршена от вън даже има много работа по нея , но ще съм там! Дори и само за подкрепа. :) Поздрави!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да ни напукат кокалите, но пък няма да се дадем без бой :)Харесва ми идеята да тръгнем заедно, бройте ме и мен :)П.П. Имам няколко приятели които са от другата страна на барикадата - немското в тях е надделяло ... но взаимното уважение между японското и немското винаги го е имало, така че ако ще се събира колона да тръгва от Пловдив може да поканим и немците с нас :) Ще тръгнем една голяма колона от Пловдив а битката ще си остане за пистата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

класове ще има ли ?

Класове няма... само сабята каквото покаже :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

класове ще има ли ?

Класове няма... само сабята каквото покаже :)
Проблемът е, че сабите на противника са много, а ние я извадим 2-3 саби я не, особено на дрифт :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда е сила, ама важното е да стане весело и да има спектакъл :)

Поздрави Публикувано изображение

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще правим ли сбирка да тръгмен заедно за Калояново ? В колко часа да тръгнем и от къде ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега в японския отбор ще има само една турбо Хонда, която ще участва в драга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мн голяма става дилемата Драг Сливен или Батъла ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано успея да се организирам и да присъствам сред публиката. Като стана дума за германски колици, немското и в мен се обади - scheisse :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото - такова. И шаисетата да спечелят (пак) това си носи своето просто обяснение - по-голяма численост германки, повече коли със задно (отново точки особено в едната дисциплина!), по малка смелост да се купуват японки у нас, камо ли да се точат (българина в по-голямата си част е фен на немското, вижда се навсякъде!, докато за японското слуша митове и легенди :) ) Ще се присъства и ще се види.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще имаме и 2-ра Хондичка в батъла - Симеон Симеонов във тайм атак :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще изкарат някъде колите които ще участват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе от японските само хонда ли ще участва . Няма ли нисани ,митцубишита или субару?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дрифта няма да е хонда :) Еми дано ги има лансерите на тайм атака и аудитата да ги няма на драга :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навремето имаше един скайлайин на божурище сив него май няма кой да го бие ако още се движи :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги искате ли да се съберем на лукойла на карловско до зала строиттел в неделя да тръгваме заедно? От 9 до 9.30 да се събираме и 9.30 да тръгнем към Калояново? За момента сме 3 хонди :) Поздрави!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано ми се вижда рано 9:30, защото ще сме там още за свободните тренировки, които рялно не са нищо особенно, а и аз чакам в неделя сутринта да пристигне една кола от осфия която ще идва спецялно за батъла. Като цяло и в 9 часа ще дойда, но ако часа е примерно 10-10:30, тогава ще дойда с още 2-3 коли, верно не са Хонди, но пък са ентусиасти за състезанието ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега djvsk пиши ме и мен за неделя на лукоила ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок колеги ако искате да го оставим за 10 и 10.30 тръгваме. За мен няма проблеми:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото видях, никъде не е написано за таксата, но най-вероятно, както на всяко друго събитие на пистата в Калояново, входа за зрителите сигурно ще е 5 лв. @djvsk за мен поне ще е по-удобно от 10 да се събираме, но ако решите по-рано ще дойда по-рано ;)Айде други мераклий от тука няма ли с които да тръгнем заедно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок и 10 става даваи да се разбираме последно , после да няма недоразбрали !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава 10 по следмно и 10.30 тръгваме. За сега има и други приятели които ще дойдат около 12 коли сме за момента. поздрави!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Германия:Тайм Атак:Владислав Димитров - БМВ Е30Владимир Николов - Опел МантаИво Алексов - БМВ Е36Васил Коларов - БМВ Е30 Дрифт:Александър Язов - БМВ Е30Али Шакрун - БМВ Е30Волен Василев - Ауди 90Иван Демирев - БМВ Е30 Драг:Росен Коларов - БМВ Е92Явор Карастоянов - БМВ Е39 Япония:Тайм Атак:Даниел Стойчев - Субару ИмпрезаАнтоний Атанасов - Митсубиши Ево 9Симеон Симеонов - Хонда СивикГеорги Колчев - Митсибуши Ево 8Венцислав Станев - Митсубиши Ево 10 Дрифт:Калин Стоянов - Нисан С13Емил Иванов - Нисан С13Михаил Коцев - Нисан Скайлайн Драг:Павел Чешмеджиев - Субару ФорестърДимитър Златаров - Митсубиши Ево 8Христо Божанов - Хонда Сивик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава 10 по следмно и 10.30 тръгваме. За сега има и други приятели които ще дойдат около 12 коли сме за момента. поздрави!

ok аз съм там ,може да докарам 2-3 хонди с мен поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде е тоя лукойл точно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е въпросния Лукойл ;) За който излиза от Пловдив и му предстои да се качи на моста се пада в дясно веднага след светофара (има светофар точно преди самата бензиностанция), за който влиза в града се намира веднага след като слезне от надлеза на светофара в ляво ;)Ако на самия Лукойл няма места за колите, на отсрещния тротоар е паркинга на спортната зала където има достатъчно място ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде е тоя лукойл точно?

Колега лукойла е на изхода на карловско шосе от където трябвада тръгнеш за калояново, ето линк буливарда е Васил Левски. До неделя:)http://djvsk.snimka....689942.28482391 Колегата се е постарал :) по точно няма на къде:) Поздрави! Редактирано от djvsk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ша зема и аз да се довлеча до лукойла.........може да съм с голфето на един приятел,но ще дойдем...ха ха ха !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава си последно за лукойла в 10 и 30 тръгваме от там нали, щото ако сме 2-3 хонди няма смисъл да влизам в Пловди, че кризата удря в стрелката :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега остава си 10-10.30 ще сме там! Поздрави до утре:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там сме утре ... незнам колко Хонди ще има ... но коли като цяло няма да липсват :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 3-та поредна година победител е отбора на немските каски :cry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...