Jump to content
Radko

До Гърция със затъмнени стъкла

Recommended Posts

Здравейте колеги,Предстои ми пътуване до Гърция и имам следното питане: Акорд-а е със затъмнени задни странични и задно стъкло на 100%, ще имам ли проблеми с органите на реда в съседна Гърция? Ако някой колега е имал проблем с това нека да сподели до какви последствия води това (има ли глоба, акт , фиш и т.н.)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

води до 700 евра глоба.ако ги платиш на момента са 350.пълен тараш на колата и проверка на документи.по принцип не са заядливи,но могат да бъдат,повярвай.не е шега там.пари не взимат.къде точно ще ходиш в гр.ако е по островите,нямаш проблем.на континента трябва да внимаваш.ако имаш теглич,сваляй го и внимавай къде паркираш.за напр.парк булг.свалят номерата понякога,щото акт не могат да ти пишат,ма 6а идеш до полицията и ще си платиш ,за да си ги вземеш.ако минаваш транзит по магистралата и отиваш някъде другаде,почти е сигурно,че няма да имаш проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам теглич. Ще ходя на първия плаж " Миродато ", ще мина през Граничен Пункт Златоград (Смолянско)т.е. не влизам много в Гърция, но все пак съм в тяхната страна. Да разбирам,че ако ме спрат ще имам проблем заради затъмнените стъкла на 100%?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нас със затъмнени стъкла(не фабрично) не ни правиха проблеми. Може и да е от колата - Mercedes G class. А това за теглича сефте го чувам

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За теглича е вярно че има проблем ако е на колата а няма ремарке

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом сте около Kавала,е почти сигурно да не видите куки.колега,ща помоля след като се върнете,да пишеш как е пътя и най вече,дали в бг на границата има къде да си направиш застраховка.след 20 дни смятам да се прибера точно от там,а досега не съм минавал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме само за затъмнение стъкла (нефабрично)!!!Колега, Ако говориш за застраховка гражданска отговорност ще проверя дали правят на границата и къде най-близо и ще пиша.Поздрави,Радко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на гръцката граница ще те накарат да отлепиш фолиото

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тия неща дето чета бе, в Гърция всяка кола е с тъмни стъкла от 20 години насам.За какъв кур ще те карат да отлепяш или дори ще се заяждат за това?И какъв е проблема с теглича не мога да разбера?А и говорите само за задните стъкла на колата, а на кръстника ми който е грък са му тъмни и предните на всички коли......Колата е българска, щом в БГ може да се кара така те нямат право да се обаждат дори.

Редактирано от prelude
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, Завърнах се от Гърция. Нямах никакви проблеми с тъмните стъкла-никой не ме кара да отлепям фолио. На границата даже имаше Гръцка патрулка и тръгна да кара след мен, и след няколко километра ме изпревари. По нищо не личеше,че тъмните стъкла му правят някакво впечатление. За колегата, който попита дали може да си направи застраховка на границата (Златоград) - НЕ, за момента няма такава опция. Темата може да се затваря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега,да пукнат гущерите.и въпреки това пак ще мина от там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е проблема с теглича не мога да разбера?

Закони бе колега,ти може и да неразбираш,но така е казано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 седмици се върнах от остров тасос няма никви проблеми с фолиото в гърция

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Завърнах се от Гърция. Нямах никакви проблеми с тъмните стъкла ... Темата може да се затваря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е проблема с теглича не мога да разбера?

Закони бе колега,ти може и да неразбираш,но така е казано.
Ами от Цяла ЕВРОПА само в БГ шоферите не са наясно за какво служи огледалото за задно виждане и за какво и кога се поставя теглича :blink: И защо колите имат стъкла, а не фолио фабрично !Това че патрулката е карала зад затъмненото ти стъкло не е фактор че не нарушаваш закона ! То и аз една вечер минах на светофара на челвено пред пирогов - полицаите ме спряха само да ми кажат и ми пожелаха приятна вечер без да ме глобяват или да ги подкупвам , но това не значи че не съм нарушил закона !!!;) Редактирано от iso_eu
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...