Jump to content
Bizzito

Звук в предницата при тръгване на Хонда Сивик 98.

Recommended Posts

Здравейте, от около година карам колата и наскоро при тръгване (по-често когато е под наклон) се чува странен звук, който преди го нямаше. Чува се нещо като лек удар, все едно нещо се намества. Не е всеки път, за сега рядко се чува, но мисля, че започва да става по-често. Смених задни тампони и амортисьори, така че изключвам звука да идва отзад. Отпред имам за смяна ляв кормилен накрайник, но монтьорът ми каза, че лувта не е голям, но скоро ще трябва да се сменя. Когато бях в сервиза звукът не се чу и не можа да ми помогне, явно не е и от накрайника. Чува се само при тръгване, както назад, така и напред. При въртене на волана няма проблеми. Моля ако някой е имал такъв проблем или знае какво може да е да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да си сменял скоро ремъци и ролки или някакъв друг ремонт по предницата? Аз имах такова прихлопване когато сменяхме ремъци и ролки и не бяхме дозатегнали хубаво единия тампон на двигателя. Вземи един ключ и ги провери всичките най-добре.Като го затегнахме при мен спря хлопането при потегляне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменях ремъци и ролка ноември месец, това се чува от около 2 месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампонче ще да е!ЛуФт се пише и майстора как ги определя тия луфтове - голям, малък...размера има или няма значение....глупости. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И точно от кормилният накрайник може да идва това изтропване ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампонче ще да е!

ЛуФт се пише и майстора как ги определя тия луфтове - голям, малък...размера има или няма значение....глупости. :)

 

Знам, че се пише луфт, обаче го писах снощи към 1 през ноща на няколко бири Публикувано изображение . Луфтовете сигурно ги определя по това дали може да изкара още един два месеца или е вече наложително за смяна и потенциално опасно. И аз си мисля, че трябва да е някакъв тампон, но защо не успяха да го хванат. На старата ми "кола" Публикувано изображение такъв звук си беше тампон.

 

 

 

И точно от кормилният накрайник може да идва това изтропване ;)

 

А този кормилен накрайник може ли да навреди на нещо друго по предницата ? Защото ще мога да го сменя след поне два месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен същото тропане беше от тампон на долен носач :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай тампоните на толния носач, а проблем в кормилната уредба не е добре да се забавя. Опасно е да се строши нещо в движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. И според мен ще излезе тампон. Модератора може да заключи темата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да я заключва?!?Няма ли да драснеш какъв е триъгълния камък??? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че няма да е лошо да кажа какво ще излезе все пак :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен шум от скоро както го описва колегата.При мен се появява при навит волан,няма значение в коя посока,и при по-рязко потегляне.Чудих се дали не е от пружините на амортисьорите,или гумите нещо закачат ама звука си е на метал,не е от калниците.То и без това ще се сменят амортисьорите,че ще се гледа пак предницата основно:(.Смених накрайниците преди 15 000км. ама може и те да са сдали багажа при тези кратери по улицата,като се има впредвид,че ми сложиха някакви от Евро07.Все пак колегата да пише като стане ясно.Ще видя и аз кога ще се вредя с ремонта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...