Jump to content
D_I_V_A_K_A

205/60/15 вместо 195/50/15 ?

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Въпроса е следния: Искам да си сложа 205/60/15 вместо сегашните 195/50/15 на сивика. Английски сивик 98-ма година, фейслифт. Писна ми да дълбая дупки с картера си и затова искам да сложа по високи гуми, знам че е грозно, знам че е гадно, но искам. Само да не съдера веждите или калниците. Затова питам някой пробвал ли е, или поне виждал ли е някой да е слагал точно този размер. Такива гуми имам под ръка, не мисля да купувам други и за това бих пробвал само ако тези ми свършат работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колега, аз съм с 6-ца хеч и съм и боцнал 205 55 15 и да ти кажа доста добре докато не е понатоваря малко повечко, тогава започва да опира и отпед на яките баябуни и отзад но, малко. Моите джанти са 7-ци на 25 ЕТ мисля че бяха. Прецени, виж, дори ако имаш възможност пробваи но, според мен ще са големки, доста даже.

Поздрави Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,реално колата ти ще стане по -висока с 2,55 см.,така че сам си предцени дали те устройва това ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега един съвет от мен,качи 4 човека в колата и мери с рулетката , гумите 195 50 15 са с диаметър 576мм а 205 60 15 са 627мм така че ти си реши.Другото което е важно е с колко ет са джантите,защото ако са с ет 25 като на колегата ще излизат по навън от тези които са ет 38 например ,и така едни и същи гуми може да упират на едната кола а на другата не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,тези гуми ще дойдат големички по добре потърси някои 205/55/15 дори да не стърже в ръба на веждата,което ме съмнява ще дойдат тежички на колата.Но все пак щом ги имаш и ти се занимава може да пробваш и сам да прецениш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста големи са ,ще опират и при не натоварено положение;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да кажа, че няма да опират и при натоварено ако ти са изправни амортисьорите! Карах преди фейс лифта с гуми 205/55/16 и не опираха никъде дори с 4 човека, газова бутилка, голяма бас каса в багажника! Но разхода ти ще се вдигне, ще стане по-мудна и ще имаш разминаване м/у километража и реалната ти скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много колеги за отговорите, оказа се, че наистина хондата не е мислена за такъв размер гуми и не само опира а направо задира в каквото намери по пътя си. Ще търся вариант за догодина евентуално да си купувам 195/55/15 или 205/55/15. Амортесьорите ми са КОНИ и то стабилно надървени и почти няма ход като друсне колата, но в завой нещата са трагични, което е и основният недостатък. Иначе ако се движа само направо няма да имам проблем. Благодаря още веднъж на всички изказали мнение по моят казус! Поздрави, бъдете здрави! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колега, аз съм с 6-ца хеч и съм и боцнал 205 55 15 и да ти кажа доста добре докато не е понатоваря малко повечко, тогава започва да опира и отпед на яките баябуни и отзад но, малко. Моите джанти са 7-ци на 25 ЕТ мисля че бяха. Прецени, виж, дори ако имаш възможност пробваи но, според мен ще са големки, доста даже.

Поздрави Публикувано изображение

 

И нещо неми се вярва освен ако не си раздувал , защото аз на 7J 39 ET 195/50/15 ми опираше в веждите и се наложи да ги срежа от вътре , а ти с това ет 25 и 205ца нещо немога да си представя как ще влезне особено в 6-та хеч ... Сори за оффа А горе до колегата сам си прецени зависи как товариш колата и си прецени не да сложиш 205/55 и пак да ти опира ама това за мене са си доста тежички гуми ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...