Jump to content
данаил1

масло за двигатела cr/v

Recommended Posts

здравеите колеги / предната седмица си зех хонда cr/v / какво масло да сложа / за двигатела ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега да ти е честита, много безаварийни километри и много да те радва.Дай малко повече инфо (година, к.с.) Аз от 3 седмици имам CR-V 99g. 128k.c. и съм много доволен.Освен масло (аз сложих 10w40) задължително смени ангренаж, ролка, водна помпа и антифриз. Ако ти останат парички смени и маслото на задния диференциал, аз края на месеца ще я правя тая процедура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени и маслото на задния диференциал.

Задължително, за да нямаш главоболия после

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз вече втори път си сменям маслото с Кастрол 10в40, поръчвам го от тук http://bparts-bg.com/category/1/masla-castrol.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 за горния линк на колегата. И още + 1 за избора на кастрол магнатек 10/40.

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сипвам масло 10/40 на Тойота. Всичките коли ги караме с такова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си и сложих това което и дават по спецификация 5W30 на FUCHS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това 5 на 30 няма ли да го хапва много ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това 5 на 30 няма ли да го хапва много ?

"хапва" е проблем на мотора, а не на маслото (обикновено). То ако хапва 5-30 или 5-40 ще хапва и 10-х. Проблем със сегменти или други места от където маслото може си "отива" не мисля, че се корегира с гъстотата. (Поправете ме, ако греша).И по темата: всичките си Хонди ги карам с 10-40 Репсол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По документи е 5W40 или на 30. И доколко е вярно това, че след едиколко си хиляди трябвало да се увеличи на примерно 10W40. При мен съм забелязал на 10-12хил да изчезват 150-200mL от пълна синтетика 5W40. Освен това всеки път след смяна изтеглям по 200-300mL , препълват го. От там съм забелязал, че приблизително 1mm на щеката отговаря на 100mL когато е около максимума. B20Z1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5В30 що да се сменя с 10В40.По коя логика?Пълната синтетика,пък още-по добре естерното масло не износва мотора.Та по тая мисъл ще се наложи да "уплътняваш" след 500к километра.Както каза колегата по-горе лапането не е проблем на маслото.За типа на маслото производителя си дава точните цифри за конкретния за нас умерен климатичен сезон.Няма сервизна инструкция която да гласи:Замени с 10В40 при износен мотор.Доверявам се на уикипедия за марка на масло.Първото полусентетично масло,първото синтетично масло,първото естерно масло.Всички останали са след това изкопирали как да е...За колегата дето налива ТОйота...Има 2 дела в Русе за калпаво масло и умишлено наливане на калпаво масло с цел скъсяване живота на двигателите в гаранция.Тойота скоро си смениха доставчика на масло.Вече не ги пълнят варелите в Русе ,ами в Сърбия.Колегите от сервиза споделиха ,че скоро са нямали рекламация относно маслото.Аз лично отказах гаранционна подръжка за периода на лизинга (Авенсис 2008 2 литра Д4Д),за това че на първата смяна ми наляха калпаво масло и ми светнаха де що има лампи по таблото за липса на 1,5 литра масло за 2к километра.От Тойота си купувам само филтри,че не ги правят в Европа.Така че наливай смело....Аз слагам 8100 C2 и го източвам тъй както съм го налял.Никави проблеми с катализатор или филтър за твърди частици 65к километра.

Редактирано от Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм имал проблеми с Тойота (100 хил.км.)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...