Jump to content
Araba

странен шум по време на движение

Recommended Posts

Здравейте колеги.От известно време чувам странен шум по време на движение,появявайки се особенно движейки се по черни пътища,паваж или казано накратко по неравна настилка.Шума идва от от областта на задно дясно колело.Интересното в случая че ходих при двама майстори,които не могат да локализират проблема.Казват ми,че по окачването всичко е наред.Шума е нещо като притропване и се появява на периоди,но само по време на движение. При проверка на място,на отделните детайли по окачването няма нередности.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем,моля да пише.Предварително благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, то на място никоя не тропа! Тампонче или шарнирче са причината!Ако беше оприличил и звука - екстра работа! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос,за преглед на колата ,като е вдигнато във въздуха задното колело и преглед от канал.така шума го няма. а при движение по неравна настилка се появява.звука го оприличавам като почукване. има ли вероятност да е от амортисьора?

Редактирано от fenabg
Цитата на предходящо мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа колега аз май съм със същите симптоми. До тук майсторите са ми казали следните варианти: 1. Тампони на амортисьори (сменят се само с оригинални за да няма грижи) 2. Биалетки ама те не са толкова зле,че така да почувка, потропва 3. Заден горен носач (сменя се целия на цена от 65лв бр. без труд)Обаче на мен не ми се ще да изчистя проблема по метода на налучкването. Ако отидем на тресачка ще ни кажат само състоянието на амортисьорите, за другите опции...Моля пиши в темата ако разбереш проблема на 100% Сигурен ли си,че проблема ти е само от едната страна?

Редактирано от fenabg
Цитат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя малко описание: Чува се все едно има "малко куфарче с инструменти" в багажника и като се мине по неравност и куфарчето подскача и се чува тропане. (това е отзад в ляво) Тропането отзад отдвете страни не е едно и също!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо просто не отидеш в някой от специализираните сервизи на Хонда и не узнаеш верният отговор след 15-20 мин ? Все още се чудя как се имитират звуци с писане по интернет...?!

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах в тема на друг колега с подобен проблем,при мен се оказа,че едната задна пружина е мека и се намества от време на време и се чува почукването,същото се чува и ,ако пружината е счупена. Иначе и при мен окачването е бетон и изредих доста майстори и накрая най-неочаквания от мен ми каза от първи път от какво е шума. Дано си решиш и ти проблема,успехПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се появи едно такова скърцане по време на движение. Само че аз се напънах яко без да ходя по майстори и установих, че ми скърца предната броня в такт с клатенето на колата. Сега остана да локализирам точно причината и да я премахна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,днес бях на поредния майстор и същата работа.казва ,че всичко е наред.просто вече незнам. каза ми да карам така и ако се разтропа повече ще се разбере от къде е .Потропването идва отзад ,вляво. Най често се появява,когато едната гума е по високо от другата(примерно когато едната попадне в дупка а другата си е на пътя,или при слизане от тротоар,едната докато е на тротоара,а другата е на пътя),незнам вече как да го обясня.Взеха да се чудя дали нещо в амортисьора не тропа, а не е изтекъл здрав си е.Ще карам за сега така,ако открия нещо ще пиша,а вие колеги ако се сетите от какво може да е и помогнете да го открия ще съм ви благодарен.

Редактирано от fenabg
Цитати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...