Jump to content
EmZvr

Проблем със спирачната система

Recommended Posts

От месец някъде се чува едно стържене от джантите на интервали, което почна да ме изнервя вече. Видео:

 

 

Разпитах насам натам и мненията са: Било нормално, леко криви дискове, апаратите задържат.

Малко инфо за спирачната ми система: Дискове EBC Solid предни и задни и накладки TRW сменени преди 8400км, период на каране - година и няколко месеца. Износването на дисковете не ми изглежда нормално, направих 3 спирания 100км/ч - 0 и ето как изглеждат след това:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Къде според вас е проблема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В TRW-то ;) слагай нещо друго

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ли е, че след смяната ще се оправят всичките ми проблеми, понеже няма да излезе много евтино ? А иначе като спиране съм доста доволен. Англичанка с 282/262 дискове 100-0 ги прави за 2.8 сек. При мен е за 3 и малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне дисковете няма да изглеждат така.Аз именно заради ТРВ-то хвърлих един комплект предни дискове,задните са на път :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.. Ще трябва да ги сменя всичките значи :( Линка беше интересен, до колкото разбрах е добре, дисковете да се направят с този non-directional pattern :unsure: преди да взема нови накладки. А може ли да ми препоръчате някаква читава фирма за накладки на нормална цена, да не минавам три пъти по този път.. ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега наскоро сменях предни накладки, ние маи с тебе сме се виждали.Предложиха ми точно като твойте TRW и ми казаха че са много добри и така нататъка за 80 кинта, аз нямах толкова и си купих Ashika правени в италия за 40 лева (2 пъти по евтини) с идеята че са боклуци. Обаче се оказа че са си доста добри спират си добре отдясно едната леко просвирва, ама това сиг е щото са ми стари дисковете.Според мен свали си накладките и ги изчисти понеже може да са пълни с боклуци сложи ги като ги намажеш с такава грес за спирачки и виж дали пак ще ти свирят ако свирят сменявай, иначе недей да се вкарваш във филми Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с накладки на TRW и ми ядат дисковете като гладно куче кремвирш......иначе колата спира добре с тях и не свирят при спиране...но ще заминават в кофата скоро....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен дисковете от снимките ми изглеждат все едно са се трили в желязо ,не феродо.Нормално трябва да са глатки и почти огледални.Преди взех за отзад някакви Алиед Нипон които пищяха,станаха на въглен и се дробеше "феродото",после си сложих 3 от старите Нишин и една от изпечените защото оригиналната беше изтрита от задържащия апарат.М/у другото търся една задна Нишин-ка със запазено феродо,на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами мисля да взема накладки Акебоно. От Англия през официален представител на Хонда, към 180лв ще ми излязат. Това са били оригиналните за Civic MB3. Ако някой мисли, че са боклуци да казва сега :DНадявам се не съм съсипал дисковете, защото ще дам отново пари за нищо.И да попитам къде могат да ми изгладят дисковете да станат с този non directional pattern ?

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още един глас за Textar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво ми отговориха от EBC:HiOur discs are made in an OE quality material in Englandi suggest that the problem is the pad materiallooking at the picture i would say you should get new discs as they are badly scored and will affect the new padsour pads are generally very kind to the discsi suggest you take this up with TRWregardsAndrew BartosiakЧудя се дали да не премина на план Б и да карам така до като съсипя съвсем дисковете и направо после да взимам OEM дискове и накладки.. 360лв на вятъра, ей направо нямам думи :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...