Jump to content
Veseliq

За маслата - 0W30/5W30 - ACAE A1/B1, A5/B5

Recommended Posts

Здравейте,предстои ми смяна на маслото на колата, до сега винаги съм слагал оригинално масло, а именно OW30, което обаче от Юби-Ко наливно ми продават за 34лв/литър. За 204лв (6л) съм сигурен, че мога да взема по-добро масло!Сега, Honda изискват за този двигател 0W30, което покрива ACAE A1/B1. Не съм сигурен обаче тези означения какво точно значат. Предлагат ми Repsol 0W30 A5/B5 масло - но не съм сигурен съвместимо ли е? Има Repsol 5W30, което е A1/B1... но рейтинга на вискозитета явно е различен. Може ли някой експерт по маслата да обясни какво значат тези означения и какво масло би било добро за моя двигател. Моля без мнения от сорта на "бе според мен за нашия климат 10W40 е най-добре" - в англисйките форуми Accord TypeR има няколко човека с блокирали двигатели, сред които се срещат такива ползвали 10W40. А и смятам, че Хонда не са олигофрени да са писали "only 0W30 A1/B1" ей така, щото се чудят какво да пишат в документите.Нека пишат хора, които имат по-дълбоки познания по темата и могат да се аргументират.Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега препоръчвам да видиш тези 2 линка от темата на Изанаги за поръчките на масла:http://www.castrol.com/castrol/sectionbodycopy.do?categoryId=9024084&contentId=7073092http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?sector=9&category=6&subset=168&modelyear=&vehicle=4478&site=41&region=59&language=5&brand=45АЦАЕ А1/Б1 е стандарта, които покрива маслото, там замерванията са на един куп фактори които можеш да намериш из нета. Вземи масло което да покрива този фактор и не променяй вискозитета, че при нас зимата е тежка и 5w30 може да не му понесе добре на този мотор. Темата с цените:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=76000

Редактирано от Бобито
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятелю с това което аз мога да ти кажа нз дали ще мога да ти помогна но все пак това A1 B1 е спец. на Американската асоциация ACEA и то са данни какво смазване има и какви изисквания покрива или нещо такова а предполагам знаеш,че това 0w30 е вискозитета(гъстотата)следователно сега ти ако сложиш 5w30 ще сложиш по гъсто масло аз не ти го препоръчвам сложи си пак 0w30 няма значение ,че дават друга спецификация от ACEA те повечето масла са с различна тяхна спец. надявам се да.съм ти бил полезен и успех с избора на масло аз лично бих ти препоръчал Q8 от косер не е лошо маслото пък и го зимам с 30% намаление :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вземи си масло, което освен да отговаря на вискозитета изрично е посочено, че е подходящо за дизели оборудвани с филтри за твърди частици. Нещата са сериозни. Ако карах кола с мотор като твоя бих си сложил Това

Редактирано от SilverCivic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Репсол 5w30 има 3 вида - LL - long life , FE - fuel economy и Common rail ;) Но това , което препоръчват за нашите двигатели е 5w40 Elite Evolution , аз карам с такова втора смяна и не мога да се оплача грам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, писали в темата.От това, което видях, оказва се, че Honda препоръчват за въпросния i-CTDi със или без DPF, A1/B1 ИЛИ A5/B5, 0W30. В моите документи на колата е само A1/B1, но 2004та, когато са били изпечатани май не е имало А5/Б5 все още. Поръчах си Repsol 0W30 A5/B5 подходящо за дизелови двигатели, с удължена смяна - точния модел ще го видя като пристигне утре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...