Jump to content
NightFox

Ключар - подозрение

Recommended Posts

Казуса е следния.Тъй като ключа за колата ми е супер износен - днес направих голямата грешка да отида с колата до един ключар в Бургас. Спрях я на паркинга на Кауфланда (уж по надалече) и отидох на 100 метра е ключаря. Показах му само ключа и го попитах каква цена ще ми излезе. Той го разпозна и веднага разбра, че е Хонда като ме попита коя година е. Питах го дали има значение и той каза, че ако имало чип бла бла бла ... казах му има чип (но не му казах годината). След това ме помоли да му го дам за 1 секунда да го разгледа и му го дадох за малко, като дори неподозирах, че за 1 секунда ще изкара няква машинка като онея, дето чекират продуктите в магазините и мина през ключа и каза сумата, че ако искам да ми го направи ще ми струва 50 лв - (отказах му, видя ми се много). Казах му, че не съм искал да ми го чекира през никви апарати и го помолих да изтрие данните от машинката за моя ключ, а той ми обясни, че ако не извадиш нов ключ на момента, то автоматично се триело.Доста се осъмних,но нямаше какво повече да направя - взех си ключа, но не тръгнах към колата,тъй като вече имах силни подозрения. Обиколих няколко пъти паркинга, с телефон в ръка и видях, че ключаря си е излезнал от "работилницата" и наблюдава колите. Въртях се, въртях се, и най накрая като не го виждах вече, се качих в колата и заминах набързо. Та някой има ли опит с тези неща и дали има за какво да се притеснявам. Ако ми е записал номера лесно може да разбере къде живея (от полиция), а следователно и къде паркирам колата ... Знам, че грешката е моя, но ако дадете някакъв съвет дали да направя нещо, ще е добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много филми си гледал напоследък, колега!Според теб всеки като отиде на ключар и му се открадва колата/мотора/ обира му се жилището?Карай си хондата и си свиркай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дано да си прав, но природата ми е такава да се съмнявам във всичко :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, ти не, че се съмняваш, а просто си страхлив. Карай си колата и не си набивай глупости. По твоята логика преди да си правиш ключ за у вас трябва да обиколиш всички квартали, да влезеш в няколко входа, двора и прочие, и чак тогава да се прибереш :))

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ествествено, че ме страх да не ми откраднат колата - теб не те ли е страх за твойта ? Щом съм написал, значи имам сериозни подозрения за ключарите в Бургас и не малко са ми разказвали за опарили се хора. Града ми е такъв поне, незнам при вас как е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен дори и да стане нещо, винаги знаеш къде можеш да си го потърсиш.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си се филмирал, влезнал си в роля даже!Свиркай си, споко!Кой ще ти краде нашите дърти коли?Сканирал е ключа за имобилайзер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, цената за изваждане на нов ключ + имобилайзер е 50 лв.

И на мен ми се видя малко много пари за 2 мин. работа, но понеже имах само 1 ключ и само 1 чип към него ги дадох.

 

Няма от какво да се притесняваш, правиш едно пълно каско на колата и караш смело Публикувано изображение

А ако стане нещо след това застрахователите да му мислят Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема.Искам да питам колко струва да ми "чипират " червения ключ ,които е резервен и мога само да си отключвам вратите, за да мога и с него да си паля колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече трябва да те е страх ако си оставиш колата на автомивка или в някой сервиз.Там вече могат да ти копират ключа и да го добавят към фабричната аларма примерно.Най добре си направи едно каско за 200-300 кинта и не се тревожи повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това ще те успокои, наистина има значение годината на колата за чипа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък Каското, като всички застраховки у нас е една защита!Да не дава Господ да те нарочат! С Каско, без него, с ключ или с отвертка пак ще отнесат нещо или цялата кола. Последно като си правих Каско момчетата споделиха, че вече няма гаранция срещу кражба, дори ако го сключиш с Армеец. А се носеха легенди, че "техните" автомобили не ги крадяли!Старите автомобили ги взимат заради рег. номера, тези на рамата и двг, акумулатор, някои екзотични тунинг аксесоари или просто за старо желязо.Между другото колегата е абсолютно прав да се съмнява в ключарите в нашия град! Така, че не бързайте с укорите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ми напомни малко за тази картинка:

 

Публикувано изображение

 

Имам теория, че ако човек има някакви съмнения- те най- вероятно са основателни! :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен параноята на колега не знам защо му се е сторил ключ с чип за 50 лв скъп . За фолксваген транспотртер 2008 г ми взеха 140 лв .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...