Jump to content
vaseto88

Охладителна система на Акорд 2.0 тди 97г.

Recommended Posts

Здравейте, карам акорд 97г. дизел... и проблемът ми е следния: извън градско ми загрява като види малко по дълъг баир или ако тръгна да изпреварвам и я вкарам в над 3000 об. за 15-20 сек. стрелката ми отива в червеното.Като я отпусна малко и си оправя градусите за кратко време.между другото карам я 2 години и стрелката на водата несъм я виждал при нормално каране да мине половината.Като пусна климатика перките се вкл. на бързите и пак същата работа само че малко по бързо дига градусите.В града нямам проблеми и със и без климатик се тая не загрява???Със антифриз съм тая зима съм го сипвал не е мътен радиатора изглевда чист мих го, течността си е в границите.Водната помпа не се чува да ромоли или някакъв по специфичен шум.Та: вазможно ли е термостатът да се е прецакал и да неиска да отвори докрай или да е заседнал в някакво средно положение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало свали термостата и виж дали работи както трябва, не ходи по разни набедени майстори дето ще ти вкарат веднага филма за издухана гарнитура на главата без да са погледнали колата. Много е вероятно проблема да идва от него. При мен от веднъж започна да загрява в града, а на същият ден ми предстоеше патуване извън града. Колата започна да загрява, като ту се вдига температрата ту спада. Спрях свалих термостата и се оказа че е блокирал затворен. Течноста циркулираше само през едно малко отворче, което е спасило положението :). След смяната на термостата нещата се оправиха. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало свали термостата и виж дали работи както трябва, не ходи по разни набедени майстори дето ще ти вкарат веднага филма за издухана гарнитура на главата без да са погледнали колата. Много е вероятно проблема да идва от него. При мен от веднъж започна да загрява в града, а на същият ден ми предстоеше патуване извън града. Колата започна да загрява, като ту се вдига температрата ту спада. Спрях свалих термостата и се оказа че е блокирал затворен. Течноста циркулираше само през едно малко отворче, което е спасило положението :). След смяната на термостата нещата се оправиха. Поздрави!

Мерси колега оказа се че е термостатът е заседнал в затворено положение.Някои има ли си представа каква му е цената ?Моя е от тоя с трипътника капсулования.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо колега .. :( Този термостат е скъпЕчЕк . :) 115 лв. е на Гейтс ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...