Jump to content
tgeorge

Проблем с АБС на ЦРВ 98г.

Recommended Posts

Здравейте колеги! Имам следният проблем: когато натисна педала на спирачката за да намаля плавно, се задейства АБС-са без видима причина, дори и почти като е спряла( едва като се движи), и се чува да си щрака даже след като съм спрял. Когато трябва да спра по рязко нямам този проблем. Лампата за АБС не свети. Помагайте с идеи че утре вечер пътувам с нея за Гърция, да не се затрия някъде там. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с Акорда,малко по-силно натискане на спирачката и АБС-са се включваше.Смених всички накладки и спирачната течност в системата,педала на спирачката стана доста по-мек и чувствителен,а и по същото време смених летни с зимни гуми.Проблема се оказа комплексен,стара спирачна течност,видимо хубави накладки но изпечени и летните гуми със стар ДОТ и изпечен каучук!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря ти колега! Само че моят проблем е обратно на твоя. Аз като натисна по силно спирачката нямам проблем, а обратно- когато я натисна по слабо. Примерно за да намаля когато се движа с ниска скорост преди завой, или преди да спра на някое кръстовище, тогава ми се включва АБС-са и продължава да щрака нещо (отпред под капака сякаш) дори след като съм пуснал педала на спирачката, в продължение на десетина секунди. Промяна в спирането на колата не забелязвам.

Редактирано от tgeorge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имах същия проблем с една друга кола. Още с пипането на педала ABS-a започваше да тресе. Оказа се спукана гривна, направо се въртеше около главината.п.п. И нещо друго, гривната може да е запълнена с кал, ако си газил скоро.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Точно така, най-вероятно има проблем с някоя гривна, при мен се получи нещо подобо при скъсан маншон на карето. Греста се беше омазала по гривната и понякога, малко преди да спра, се включваше абс-а.

Редактирано от ZERO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...