Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги, става дума за колегата besniq и проблема е, че ме излъга за една скоростна кутия, при положение, че съм го питал в какво състояние е, и каза че е перфектна и даже е с МТФ масло, но нестига че сумалък пари за смяна а и маслото не е МТФ, отделно се чуват някакви шумове на 1-ва 2-ра и 3-та. След това му се обадих и го попитах как ще се оправяме, бях ужасно ядосан, и се разбрахме да ми прати два предни диска за колата, които той е купувал преди една година чисто нови по 45лв бройката както той каза. И какво получавам накрая два диска с видима разлика във вентилацията, единия по ръждясал от другия, и на всичкото отгоре на единия е белязан с жълта боя - явно от някоя морга. И това беше просто върха. Мога да покажа снимки, както и бележка от еконт на дисковете. Направо такива хора според мен нямат място тук. Надявам се да се направи нещо по въпроса. Мерси!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кутията щом казваш... макар,че при мен нямаше никакви шумове и всички скорости си влизаха перфектно дори и при високи обороти.Навих се да те компенсирам по някакъв начин,пратих ти дисковете които са ми слагани нови в сервиз...жълтата боя е от боядисаните в жълто апарати които ти видя докато ми разглеждаше задното окачване(от морга не бих си купил нещо което е консуматив).От твоя гледна точка съм некоректен,ако бях такъв нямаше да получиш нищо,нито щях да ти вдигам телефона.Жив и здрав да си,извинявам се за причинените ти неудобства.

  • Нагоре 2
  • Надолу 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че се намесвам в красивите ви взаимоотношения, но ми стана интересно нещо и искам да попитам колегата Patron. Колега как разбра че маслото в кутията не е MTF-а на Хонда? ПП: не се познавам с другия колега и не искам да го защитавам или прочие.Поздрави: no1else

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега първо да отговоря за маслото,това което източих от кутията беше толкова гъсто че по нищо не може да се сравни с МТФ.Второ ,искам да попитам бесния,в магазина дисковете различни ли ги продават и като си спирал до сега само едното колело ли ти е държало понеже разликата в дебелината е почти 3мм и това за 1година,и само единия апарат ли си боядисал и как боята не се е изтъркала от накладките :D направо е смешно- ето за който не вярва post-12234-0-12963900-1336580568.jpg post-12234-0-89405700-1336580601.jpg post-12234-0-25296100-1336580724.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
По темата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК,по темата.Колегата има снимки и какво ли още не,доказващо че е прецакан.Какво ще предприемете модераторския екип?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите може да направят модераторите в една такава сделка ,където има недоволни?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така , от снимката ясно се вижда , че единия диск е различен от другия , което не би следвало да е така по думите на продавача !!! Според мен е редно продавача да възстанови сумата дадена за дисковете ! Що се касае за скоростната кутия - рискове винаги има при закупуване на части втора употреба - всеки е с правото си да си направи сам за себе си заключения от ситуацията !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип в този тип "сделки" винаги възможност работата да стане батак.Ако ей сега колегата "besniq" каже, че това което си снимал, не са неговите дискове, които ти е пратил, на кого да се вярва? Не го защитавам, но трябва да се разбере, че е хубаво да има ясна договорка с продавача, дори и на ЛС да е, черно на бяло да има нещо, после вече си търси парите обратно. Ако колегата е свестен, щеше да ти каже, ето ти кутията, сложи я, виж я и ако си доволен ми прати парите. Тук обаче българщината с прецакването избива и резултата е налице.Колегите, по-горе са прави. Втора употреба части само след личен оглед или главата в торбата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Еми ок но ако си прочел внимателно той сам каза за боята която е на диска и от снимката достатъчно си личи къде е боята и как се е задържала там щом колата се е движила-едва ли някой ще даде оговор.Ако всичко беше ОК щеше ли да я има тази тема?Нека въведем малко ред поне във форума,няма полза от измамници!

Редактирано от Patron
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не го защитавам, видно е че двата диска са различни и че трябва да се разберете кой какво да връща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бесния върни му парите на момчето, защото тук определено става въпрос за тарикащина от твоя страна.Първо с кутията си го изблъфирал, защото съм склонен да му повярвам на колегата, че нещата явно не са такива, каквито си му ги обяснил, и не може да разправяш, че при теб кутията си е била ок.Няма такъв вариант и второ за тези дискове може да се пусне тема с име "открий 10-те разлики".Моят съвет е следният, вземи зи разбитите чаркаляци обратно и му върни парата на момчето, защото така е редно.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма и следа от besniq,нека модераторите окажат съдействие, а за всички останали колеги-просто да имат едно на ум!

Редактирано от Patron

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма и следа от besniq,нека модераторите окажат съдействие, а за всички останали колеги-просто да имат едно на ум!

Какво съдействие искаш постоянно,нали ме н***а пред всички,не ми пука какво си мислиш за дисковете (те ти бяха бонус) казах ти,че са ми слагани в сервиз...Кутията при мен си беше екстра,ти дойде,прегледа я и я взе (това,че шуми го казваш ти ).Разгледа ми и задното окачване и видя жълтите апарати,а защо боята не се е изтъркала не мога да ти кажа...може да съм имал блокирал апарат,вариантите са много !
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е какъв е бил тоя сервиз да ти сложат 2 различни диска не знам и как се пробва скоростна кутия на място също се чудя ? Ако някой знае формулата без да е монтирана на автомобила да се пробва нека сподели , ще е от полза за доста народ.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма и следа от besniq,нека модераторите окажат съдействие, а за всички останали колеги-просто да имат едно на ум!

Екипът на http://forums.hondabg.com по никакъв начин не носи отговорност за извършваните сделки и не предоставя информация за участниците!Модераторите не са страна в сделките,те следят за спазването на приетите правила!С това мисля да приключим темата!
  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз немога да разбера какво толкова очаквате да се направи в случая (и по-точно потърпевшия), че се иска съдействие и изобщо някакво отношение от страна на екипа на форума.

Те не са нито съд, нито полиция ... нито са мутри биячи дето ще отидат да го ступат за да ти върне парите (може пък и да са мутри биячи, кой ги знае Публикувано изображение )

Всички разбрахме, че е имало някаква сделка и от нея има един недоволен и един дето се управдава - друго не се и очаква. Подобни теми са за да знаят за напред хората които биха купили нещо от дадения продавач, да имат едно на ум и да внимават защото може и да е некоректен търговец (казвам може ... защото всяка монета има 2 страни), а не като се пусне такава тема и да се очаква форума да се вдигне на въстание и да идем да го линчуваме.

 

П.П. Не познавам никой от 2-та засегнати в спора и не защитавам никой, но просто не виждам смисъл да продължавате да си чешете езиците, кой бил виновен и кой какво щял да направи и кое как се правело - все едно са се събрали бабите на седянката в селото и обсъждат защо на бай Иван къщата била изгоряла и коя какво щяла да направи ... пред свършен факт само на приказка да се намират ...

  • Нагоре 5
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Никога няма да се оправим сред такива хора,които лъжат и си вярват!За пореден път оставам без думи :(.Еми щом няма никакво наказание за такива измамници в форума,значи всеки може да прави каквото си поиска :)

Редактирано от Patron
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...