Jump to content
nanizealot

Уреди за налягане и температура на масло и волтмертър .

Recommended Posts

Имам 3 утреда подарак искам да ги монтирам ,как става някои ако е слагал да сподели .Колата е 5 хеч б16а2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е за налягането на маслото http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=60294&st=0&p=1057205937&fromsearch=1entry1057205937За температурата на маслото дупчиш картера в ниска точка и заваряваш гайка със същата резба на датчика.За волтметъра немога да ти помогна,колегите да кажат от каде се взима сигнал за него.Би трябвало с уредите да имаш и упътване за кабелите,кой каде да го вържеш и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има още доста уреди за вързване по-добре кажи за какво са, а преди да продупчиш картера си помисли че е алумин и не става с електрод и СО :) за волтажа от акмулатора от клемите и също така пиши какво караш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кое е алумин !?!? :rolleyes::blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенекето..кое :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

b16a2 карам мога да направя снимков материал на утредите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трите да са с обща маса (стабилна).

...за волтажа от акмулатора от клемите

- ммНЕ :) Волтметъра му взимаш "+" от полуконтакта, запалката (все едно). Подсветката и на трите уреда - от плюса за габарити. Ако е нов комплекта би трябвало да има и инструкция с картинки кое, как, и така :) Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така уредите ще светнат като пуснеш габаритите.По-добре ги вържи към бушона на ЦД-то,ще светнат на първо завъртане на ключа и ще заработят като дадеш контакт.ТЕНКО-някога виждал ли си си картера за да казваш че е алуминиев?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

све1986 изшкурен и лъснат ми е картера ако искаш да знаеш от мен лично :) и виждам че е алумин :) не зная дали е оригинален и тн :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам два в мазата и нито един не е алумин От оригиналните;) Твоя може да е някакъв Друг.;):blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не спорете... 6-та генерация всички които съм поглеждал са алумин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми кирил значи съм ебати тунингования ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам тунинг картер алумин ;):(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ACCORD CIVIC CRX PRELUDE INTEGRA NSX 1/8BSPT OIL PRESSURE GAUGE ADAPTOR MLR.IJтова ще свърши ли работа за налягане на масло и температура? чета, че само налягането мога да си вържа към него!? идеята е да си купя такъв готов, да не се занимавам със стругари? задължително ли е да се дупчи картера, няма ли по цивилизован метод за температурата?точната колонка, само дето е с доставка от щатите, което значи мита и ддс-та :(http://www.ebay.co.uk/itm/52mm-92-95-HONDA-CIVIC-TRIPLE-GAUGE-POD-PILLAR-LHD-/200747346227?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2ebd796933#ht_3559wt_1253

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Относно алуминиевия картер на ХР-В са алуминиеви гаранция, кума има такава и той ме светна, по-новите (като година на производство) Д16-ки са с халуминиев картер - D16W1 примерно:) И аз си мислех, че няма ама...:) За свързването на турбо перифериите :)http://www.wonderhowto.com/how-to-install-boost-gauge-174837/ видео матРиал.

Редактирано от martjo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ACCORD CIVIC CRX PRELUDE INTEGRA NSX 1/8BSPT OIL PRESSURE GAUGE ADAPTOR MLR.IJ

 

това ще свърши ли работа за налягане на масло и температура? чета, че само налягането мога да си вържа към него!? идеята е да си купя такъв готов, да не се занимавам със стругари? задължително ли е да се дупчи картера, няма ли по цивилизован метод за температурата?

 

точната колонка, само дето е с доставка от щатите, което значи мита и ддс-та :(

http://www.ebay.co.uk/itm/52mm-92-95-HONDA-CIVIC-TRIPLE-GAUGE-POD-PILLAR-LHD-/200747346227?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2ebd796933#ht_3559wt_1253

 

Отивай при газаджийте и си вземи един такъв тройник за 2-3лв и колкото и да не ти се иска при бай стругар да ти направи една тръбичка със правилната резба и действаш.В действителност на такъв тройник,който си посочил и който ти показвам неможеш да сложиш температурен датчик.

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

За температурата ако искаш пробвай на някоя от тези тапи на главата,стига да ги имаш.Аз пробвах налягането там,но не се получи това което очаквах,температурата не съм я пробвал.

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=67446&st=0&p=1057246962&&do=findComment&comment=1057246962

 

Така като гледам много не ти се занимава с препряване и за теб това ще ти свърши най-добре работа

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Маслен адаптер за датчици,слага се преди масления филтар.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пък колонката за уредите като не ти се плащат мита и тн.. 20лв от всеки магазин 3дупки за 52мм уреди и малко рязане по нея и става баш баш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...